השר עמיחי אליהו
השר עמיחי אליהוצילום: דוברות

מאות מנהלים ומנהלות אתרי מורשת השתתפו היום (ג') בכנס השנתי של המועצה לשימור אתרים שהתקיים בשפיים.

הכנס השנה התקיים בדגש על תיירות ומורשת והגברת המודעות לסיפור החלוצי בארץ ישראל, וכן בסימן התאוששות התיירות לאחר מגפת הקורונה.

אורח הכבוד של הכנס היה השר למורשת הרב עמיחי אליהו שאמר: "אני שמח ונרגש להיות כאן איתכם היום, המורשת קרובה מאוד לליבי באופן מיוחד ואני רוצה לחלוק אתכם את תפיסת עולמי".

השר אליהו סיפר: "זכיתי להכיר אנשים נפלאים את עומרי שלמון ולשמוע על הפעילות הענפה של המועצה לשימור אתרים ועל 200 אתרי המורשת שאתם מנהלים, ואני אומר 'זכיתי', כי ראיתי שיש לנו בסיס משותף. הבסיס הוא ההתייחסות לעבר ברצינות ובאהבה מתוך הבנה שאנחנו עם שיש לו שורשים ושיש לו סיפור לספר לעולם. גאווה באנשים שהארץ הזו הצמיחה וזה כבוד גדול לעבוד אתכם".

צילום: דוברות
צילום: דוברות

לדברי השר אליהו, "יש עלינו חובה מוסרית לשמר אתרי מורשת לאומיים מהר עיבל, ועד הצריף של בן גוריון זו המסורת שלנו ועל כך גאוותנו".

עוד הוסיף אליהו: "חברים וחברות יקרים - אנחנו כולנו יחד במפעל העצום הזה שאתם זוכים לקחת בו חלק. יש לנו מורשת ומסורת אני מודה לכם על העבודה המסורה, ובטוח שנשלב כוחות יחד ונגיע להישגים מדהימים".

בסיום כשנשאל השר אליהו במה הוא עוסק כעת הוא ענה: "כעת ממש אנו מטפלים באירוע של תוכנית החרבת מזבח יהושע בהר עיבל על ידי הרשות הפלסטינית, זה מלמד על חוסר הכבוד כלפי המורשת הלאומית של עם ישראל, ברמה החמורה ביותר, זה נעשה באופן שיטתי ומכוון, כדי למחוק את הזהות שלנו כאן וזה הסיפור שלנו בארץ ואנו נדאג שהמקום הזה ישמר לטובת הדורות הבאים".