ערב השקת הקמפיין "הילדים של פולארד"
ערב השקת הקמפיין "הילדים של פולארד"צילום: אלישע גרוסברג

השקת קמפיין "הילדים של פולארד" התקיים אמש (ראשון) בירושלים, ובערב המרגש הוקרן סרטון מיוחד שהציג למשתתפים את מסירותה המיוחדת של אסתר פולארד ז"ל למאבק הפרטי והלאומי לשחרור בעלה.

במהלך הערב שמעו המשתתפים על המיוחדות שלה והדאגה שלה לעם ישראל בכלל וליהונתן בפרט.

יהונתן סיפר על החלטתו להקים את המרכז כמענה לחוסר העצום שבעובדה שאסתר לא זכתה להביא ילדים לעולם.

מצטרפים עכשיו למיזם ההנצחה המיוחד לאסתר פולארד "הילדים של פולארד"

המרכז ייבנה בתל אביב וילמדו בו מדי שנה למעלה מ-300 ילדים במסגרת גנים משותפים לגיל הרך ופעילות בלתי פורמלית אחר הצהריים לילדים ונוער עד גיל בר מצווה כך שהקשר הבריא שנוצר עם המשפחות בגילאים הנמוכים ימשיך הלאה עד לתקופת הבגרות.

לבקשתו של יהונתן, עמותת "אביב התורה" מיסודו של הרב מיכה הלוי, שלה נסיון רב בתחום תסייע באופן משמעותי במימון הקמתו ובהפעלתו של המרכז.

ראשון המברכים היה הרב מיכה הלוי, רבה של פתח תקוה ששיתף: "כמו שמשה רבנו מאמין בכל היהודים כולם גם אם כביכול לא שומעים. כך אסתר עשתה את מה שמשה לימד אותנו, כל העולם לא האמין שאפשר לדבר עם יהונתן ולשחרר אותו כשהוא במצור והיא עוררה את האמונה שהוא יצא. אסתר דיברה ללב כולם, כולם היו בקוצר רוח והיא ראתה קדימה. אסתר הסתכלה לעומק, לעתיד ותמיד חשבה כמה מהלכים קדימה המורשת של אסתר זה ציונות של קירוב ליהדות והאהבה לכל העם היהודי כולם"

הרב משה שלמה עמאר, הראשון לציון ורבה של ירושלים הגיע גם הוא לחזק את המשתתפים ואמר להם, "צריך להתאמץ יותר מבדרך כלל וכל מי שיצרף למצווה הזאת יקבל כפל כפליים".

הרב שמואל אליהו, רבה של העיר צפת ריגש את הנוכחים וכולם יחד ברכו אחד את השני. הרב אמר: "יש ברכה אחת שעוסקת באנשי אמונה- לאו דווקא צדיקים "שארית עמך בית ישראל" שהם הבוטחים בשמך באמת- אנשי אמונה עם בטחון גדול. איתם יש גאולה והם בונים את ירושלים. אבי עליו השלום מאוד אהב את יהונתן כי יהונתן לימד את כולנו כוחה של אמונה. מי שבוטח בקב"ה יש אצלו כוחות גדולים ולאסתר היה כח אמונה גדול ואת זה צריך להנחיל לדורות הבאים, והילדים האלה שיהיו במרכז ילדי אסתר יהיו מלאים בכוחות של אמונה".

יהונתן פולארד מקים בימים אלו מרכז חינוכי לילדים לזכרה של רעייתו אסתר ז"ל. השניים לא זכו להביא ילדים לעולם בגלל תנאי המאסר הקשים שהוטלו עליו, וכעת הוא רוצה להגשים את חלומם המשותף בהקמת מרכז חינוכי לילדים שיקרא על שמה של אסתר פולארד "מרכז ילדי אסתר".

במהלך הערב דיבר יהונתן פולארד עם המשתתפים וסיפר להם על חשיבות המיזם והכרת התודה לפעילותה של אסתר לשחרורו.

פולארד אמר באירוע: "אני רוצה לפנות דרככם לכל עם ישראל: במשך עשרות שנים פעלתם והתפללתם יחד עם אסתר למעני. עכשיו אני זקוק לכם בשבילה. עברנו 35 שנות כלא וייסורים, אבל לא היה דבר שכאב לאסתר ולי כמו העובדה שבשל תנאי מאסרי נמנעה מאיתנו הזכות להביא ילדים לעולם. לא היה יום שלא בכינו על כך. קשה לי לתאר את את החשיבות שאני מרגיש להצלחת הפרויקט הזה להקמת המרכז לחינוך יהודי "ילדי אסתר" לילדים ונוער שימשיך את דרכה של אסתר ז"ל".

"במסורת שלנו כתוב שמי שמלמד את בן חברו את ערכי המסורת שלנו - נחשב כאילו זהו גם הילד שלו. זוהי הדרך היחידה שבה אוכל לזכות את אסתר במאות ואלפי ילדים שיהיו כאילו ילדיה שלה ממש. כדי להצליח בכך אני זקוק לכל אחד ואחת מכם".

מצטרפים עכשיו למיזם ההנצחה המיוחד לאסתר פולארד "הילדים של פולארד"