עו"ד אבי חימי
עו"ד אבי חימיצילום: נועם ריבקין פנטון, פלאש 90

יושב ראש לשכת עורכי הדין אבי חימי מתכוון להתפטר בימים הקרובים מתפקידו, כך אמרו הבוקר (שלישי) ל"הארץ" גורמים בסביבתו לאחר ששוחחו עמו.

על פי 'הארץ', חימי שב וטען היום בפני מקורביו כי לשיטתו לא נפל רבב במעשיו, וכי המעשים נעשו בהסכמה מלאה ללא כל תמורה.

יצויין כי בעקבות הפרסום, חימי ביטל את השתתפותו בטקס ההסמכה של עורכי הדין החדשים שעברו את בחינות הלשכה.

מוקדם יותר היום תקפה ח"כ טלי גוטליב את חימי: "אם אתה מטריד מינית, או אם אתה עושה משהו שהוא לא מוסרי - תהיה בצד הנכון של המפה הפוליטית. לא הבנתי איך אבי חימי, יו"ר הלשכה, איך הוא הפך מאיש ימין לאיש שמאל. ככה זה כשאתה יודע שמחזיקים עליך מידע - כשאתה איש שמאל, אתה מאותרג".

בחדשות 13 נחשף אתמול כי חימי חשף את עצמו בפני אישה במהלך שיחת וידאו ביניהם. לפי הדיווח של אילה חסון חימי הפשיל את מכנסיו במהלך שיחת הווידאו מול האישה, עורכת דין שביקשה ממנו לכאורה המלצה להתקדם ולהפוך לשופטת.

חימי עצמו לא הכחיש את הפרסום, טען שהמעשה היה בהסכמה, והגיב: "פרסום זה אינו אלא חלק ממכונת הרעל של מי שפועל לקדם את ההפיכה המשטרית. פעם נוספת אנחנו עדים לדרך המסוכנת שבה פוליטקאים נואשים פועלים ללא גבולות על מנת לרמוס את כל מי שדעתו שונה מדעתם. לקחתי ואני לוקח בחשבון שבמקום להתמודד עם העמדות שלי, ינסו לפגוע בי ברמה האישית וזהו מחיר שאני אשלם באהבה גדולה".

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר אמר כי חימי חייב להודיע מיד על התפטרותו. ''חימי שלקח על עצמו בשבועות האחרונים את תפקיד מטיף המוסר הלאומי, צריך לערוך עם עצמו חשבון נפש עמוק - וכצעד ראשון, כאמור, להודיע לאלתר על התפטרות מתפקידו".