הרב עמיחי אליהו
הרב עמיחי אליהוצילום: ערוץ 7

צה"ל בהנחיית הדרג המדיני החליט שלא לתקוף הלילה (ראשון) מטרות ברצועת עזה בתגובה לירי הרקטה אמש לעבר ישראל.

ההחלטה "להכיל" את ירי הרקטה נובעת ככל הנראה מהרצון למנוע הסלמה של המצב הביטחוני הרעוע גם ככה, וכדי לא להכניס את עזה לתוך גל פיגועי הטרור שמקורו ביהודה ושומרון ובמזרח ירושלים.

שר המורשת עמיחי אליהו (עוצמה יהודית) נשאל על היעדר התגובה בראיון לגלי צה''ל ואמר: "זה ברור שאנחנו צריכים להידרש גם לזה, אבל כמו שאומרים 'פרה פרה' - בואו נעביר את הרפורמה המשפטית".

השר עמיחי אליהו מסרב לגנות את ח"כ גוטליברשת 13

שר המורשת אליהו התייחס בערוץ 13 לציוץ של ח"כ טלי גוטליב מהליכוד שבו האשימה את נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות בפיגוע הרצחני בשכונת רמות. אליהו טען כי "לבית המשפט יש אשם תורם במה שקורה פה עכשיו. האם הוא האחראי היחידי? כולנו אחראים למה שקורה. היא (אסתר חיות) אינה האשם המרכזי, אך לבג"ץ יש אשם תורם".

בתגובה לדבריה של גוטליב, חברת הכנסת נעמה לזימי ממפלגת העבודה הגישה תלונה לוועדת האתיקה של כנסת נגדה. "יש חברי כנסת שחושבים ששפה נאותה ושיח דמוקרטי, שמירה על סמלי שלטון ואחדות זה 'מהם והלאה'. גוטליב, צייצה שני ציוצים ובהם השתלחות חסרת רסן נגד סמל שלטון בישראל - נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות".

גם חבר הכנסת ושר הביטחון לשעבר בני גנץ תקף את דבריה של גוטליב, וגם את תגובתו של נתניהו ואמר: "ההשתלחות וההסתה המסוכנת של אנשי נתניהו נגד נשיאת העליון ומערכת המשפט הן תמרור אזהרה לכולנו. ‏השיח מתדרדר למקומות מסוכנים שעלולים לעלות לנו ביוקר. ‏נתניהו - גינוי רפה לחברת מפלגתך לא יספיק כאן, אני קורא לך לשים סוף לשיגעון ולעצור עכשיו את ההפיכה המשטרית, לפני שיהיה מאוחר מדי".