מונית מעופפת
מונית מעופפתצילום: ISTOCK

ראש ממשלת איחוד האמירויות הערביות, מוחמד בן ראשיד אל מקטום, הכריז כי בתוך שלוש שנים יוכלו תיירים לחסוך את הפקקים ולהגיע מנקודה לנקודה בדובאי בעזרת "מוניות מעופפות".

לאחר שהתוכניות להפעלת "מוניות מעופפות" בדובאי הוצגו לראשונה כבר בשנת 2017, הודיע אל מקטום כי העניק אישור לתכנון תחנות "מוניות מעופפות" שיוצבו ברחבי האמירות ויכנסו לפעולה בשנת 2026. הוא גם צייץ סרטון תדמית בו נראית "מונית מעופפת" בעלת שישה מוטורים מתוצרת חברת "ג'ובי תעופה" שבסיסה בקליפורניה.

גם רשות התחבורה והכבישים של דובאי פרסמה סרטון תדמית על המוניות המעופפות שאמורות למלא בתוך שלוש שנים את שמי האמירות ולחסוך עבור התיירים את הפקקים בכבישים. כל "מונית מעופפת" תוכל לשאת עד ארבעה נוסעים וטייס, כאשר המהירות המרבית תגיע עד 300 קמ"ש. המונית תצטרך טעינה רק לאחר טיסה של 240 ק"מ.

כרגע מתוכננות ארבע תחנות ל"מוניות המעופפות" כאשר אחת מהן תהיה ממוקמת בנמל התעופה הבינלאומי של דובאי. ומה תהיה העלות? אחמד בהרוז'יאן, פקיד ברשות הדרכים והתחבורה של האמירויות, אמר כי העלות של "מונית מעופפת" תהיה גבוהה ב-30 אחוזים מהעלות של מונית רגילה. כיום עומד המחיר המינימלי למונית רגילה בדובאי על 3.25 דולרים, ועוד חצי דולר לק"מ.