עמישב מלט על צמרת הברושבאדיבות המצולם

כוחות הביטחון שהגיעו הבוקר (רביעי) לעקור את עצי הפרי ואת מטע הזיתים של חן בן אליהו בעמק שילה בבנימין, נתקלו בהפתעה שהכינו להם המתיישבים המתנגדים להרס.

על צמרות כמה עצי ברוש בכרם שהו מתיישבים, שקשרו עצמם בעזרת חבלים בגובה רב, וכך הקשו על כוחות הביטחון לפנות אותם משם.

עמישב מלט תיעד עצמו על צמררת הברוש. "קשור על צמרת של ברוש בגובה של חמש מטר", אמר מלט. "לא מוכנים שיעקרו עצים בארץ ישראל. נגמר. לא צו שימוש מפריע לא גזירות הספר הלבן. עם ישראל בא לארץ כדי לטעת, כדי לבנות, לא כדי לעקור עצים. ממשלת ימין על מלא מלא זה המבחן שלכם ואתם מאכזבים".

בתוך כך, עשרות תלמידים מישיבות תיכוניות ומאולפנות הגיעו בניסיון לעצור את ההרס. משפחת בן אליהו הגיבה: "לא יתכן שבממשלת הימין על מלא, אנחנו מגיעים למראות כאלו. עבודה של 20 שנה נעקרת ברגע ואין מי שיעצור את העוול הזה. אנחנו קוראים לכל שרי הממשלה לעצור את הדבר הזה ולהגיע למקום".

חברת הכנסת לימור סון הר-מלך מעוצמה יהודית הגיעה למקום בנסיון לעצור את עקירת הכרמים. "זהו הרס מביש, אנטי ציוני ואנטי מוסרי שמבוצע בעקבות פסק שבג"ץ שנשען על "צו שימוש מפריע" - צו דרקוני שמופעל כנגד יהודים בלבד", תקפה סון הר-מלך.

גם ח"כ צבי סוכות הגיע למקום. "דין הכרם היה שלא להיהרס, ועדת הערר במנהל האזרחי קבעה כי דינו של הכרם שלא להיהרס ולמרות זאת ראש המינהל האזרחי לא נשמע לוועדת הערר והחליט להרוס אותו", אמר. "שוחחתי הבוקר עם שר האוצר בצלאל סמוטריץ שעל פי ההסכם הקואליציוני הסמכויות בידיו ונוכחתי שלמרות הוראה מפורשת שלו הפינוי ממשיך. אנחנו קוראים לראש הממשלה ולשר גלנט לקיים בהקדם את ההסכם הקואליציוני, לעצור כבר עכשיו את הפינוי הנפשע ולקיים את ההסכמים הקואליציוניים כפי שנחתמו עם הקמת ההמשלה".