לנוכח האירוע הקשה של עקירת כרם הזיתים של בני משפחת בן אליהו בעמק שילה, קובע חבר הכנסת אוהד טל כי מדובר בהמשך מדיניות השמאל, מה שלא יתרום ליציבותה של הקואליציה.

"רק אתמול ישבנו בגבעת הראל עם שר האוצר בצלאל סמוטריץ', הממונה במשרד הביטחון, והוא אמר שאת הפינוי הזה צריך לעצור. אין שום הצדקה מוסרית או חוקית לקיים את הפינוי הזה", אומר חבר הכנסת טל ומוסיף כי לצערו נראה שהסיבה היחידה לביצוע ההרס היא קרב סמכויות שמנהל שר הביטחון גלנט מול השר סמוטריץ'.

"כואב לי לומר את זה אבל נראה ששר הביטחון מנסה להראות שהוא השולט בשטח. הדבר הזה עצוב מאוד. לא יתכן שאנחנו נמשיך לקדם מדיניות שמאל של הממשלה הקודמת. זה לא אמור להתקיים בממשלה שהבטיחה לציבור לקיים מדיניות אחרת", אומר טל.

על המראות הקשים של התנהלות אנשי מג"ב מול חברת הכנסת סון הר-מלך, אומר טל כי "כשראיתי את התמונות התכווצתי. זה לא חוקי. הרי יש לה חסינות פרלמנטרית. מותר לה ללכת בכל מקום. אבל התכווצתי גם כי זה לא היה ראוי ואני לא רוצה לומר את המילה הטרדה. זה לא ראוי ולא חוקי ואסור שיקרה במדינת ישראל".

בפניה לראש הממשלה ושר הביטחון, אומר חבר הכנסת טל: "אנחנו אומרים לשניהם בצורה חד משמעית, אם חשובה לכם יציבות הקואליציה, ככה לא מתנהלים. לא נעבור על הדבר הזה לסדר היום. זה לא יכול להימשך באופן הזה. הבטחנו משהו לבוחר וחייבים לקיים. המשך מדיניות שמאל לא תיתן יציבות לקואליציה".