סמוטריץ' בעיריית לוד עם יאיר רביבו
סמוטריץ' בעיריית לוד עם יאיר רביבוצילום: דוברות

שר האוצר בצלאל סמוטריץ' נענה להזמנתו הבהולה של ראש העיר לוד יאיר רביבו והגיע הבוקר לביקור חירום בעיצומה של ישיבת הנהלת העיר.

לאחר ששמע את דבריו של ראש העיר על המצב הבלתי נסבל בלוד, אמר סמוטריץ' כי "זה הזמן שלנו – של הממשלה, המנהיגות הארצית לתת את התמיכה למנהיגות המקומית של העיר לוד. זה נכון ביחס לתשתית חקיקתית שתאפשר להיאבק בעבירות הנשק, הסתערות על ההון הכספי השחור שמניע את כל הפשיעה הפלילית וכמובן – הרבה 'עשה טוב', לחזק את לוד".

"למדתי הבוקר בישיבת החירום עם הנהלת העיר ובכירי עובדיה הרבה דברים שלא הכרתי ולוקח על עצמי לעשות שיעורי בית. אנשי לוד אנחנו איתכם, תהיו חזקים. עירכם היא עיר עם פוטנציאל אדיר ולא ניתן לשום דבר לקלקל זאת ונעשה הכל כל שביכולתנו לסייע ללוד".

ראש העיר יאיר רביבו אמר: "מודה לשר האוצר להיענות המהירה לבוא ללוד לאור אירועי הפשיעה החמורים ביממה האחרונה בעיר".

"לוד עוברת תקופה קשה ואני שמח שהשר הבין את הזעקה והגיע לתמוך בנו, גם ברמת שינוי חקיקה שתאפשר יותר משילות וגם ברמת הזרמת כספים שיסייעו להביא יותר שוטרים ללוד, יותר משאבים ומלחמה בהון השחור – צעדים שהם חשובים וקריטיים להשיב את הביטחון לתושבי לוד. מקווים שהצעדים יקרו במהרה".

"אני דורש מהממשלה את חקיקת רפורמת המשילות מיידית, להקים ועדת משנה לביטחון לאומי ולקדם את החקיקה בלו"ז מהיר, להעביר את הטיפול בפשיעה בלוד ללהב 433, ליחב"ל, ולשב"כ ולהרחיק את משפחות הפשע מלוד", סיים ראש העיר.

סמוטריץ' בירך את ראש העיר על פועלו הרב למען העיר ותושביה והודה לו על זעקתו, עשייתו במקצועיות רבה, תוך מנהיגות מקומית חזקה באופן יוצא מן הכלל.