טרור אבנים
טרור אבניםצילום: ISTOCK

בית משפט השלום בירושלים אישר הסכם פשרה בהליך אזרחי, לפיו ערבי שיידה אבנים לפני כשנתיים לעבר יהודי תושב שכונת בית אורות בירושלים יחד עם אחרים, אירוע במהלכו נפצע היהודי, ישלם לנפגע פיצויים בסך 10,000 שקלים.

הסכם הפשרה נערך במסגרת תביעה אזרחית שהגיש היהודי באמצעות עו"ד אופיר שטיינר מארגון חוננו. לפני כן, הורשע התוקף על פי הודאתו במסגרת הסדר טיעון, בעבירות של התפרעות ותקיפה סתם בצוותא מתוך מניע של גזענות או עוינות כלפי ציבור. בית המשפט גזר על המחבל 7 חודשי מאסר בפועל ומאסר על תנאי. לאחר הרשעתו, הוגשה התביעה האזרחית במסגרתה נתבע באופן אישי לשלם פיצויים לנפגע העבירה.

בכתב התביעה תואר כי לאחר התקיפה "לתובע נגרמו כאב וסבל במהלך האירוע האלים שעבר, כאשר עשרות אבנים הושלכו לעברו, באופן שגרם לו לחשוש לשלמות גופו ואף לחייו. מדובר על דקות ארוכות של אימה, במהלכן התובע אף ספג פגיעה ברגלו, מה שאף העצים את תחושת הפחד שחש. שכן, הפגיעה הפיזית הפכה מציאותית, ובאותם רגעים לא ידע התובע באיזה מצב גופני יצליח להינצל מהאירוע, אם בכלל".

עו"ד שטיינר בירך על פסק הדין ואמר: "קיימת חשיבות רבה בתביעה ישירה של אלו התוקפים יהודים על רקע איבה או טרור. מעבר לריצוי העונש, הם נאלצים לשלוח יד לכיסם ולשלם על שהזיקו. כך, הפיצוי הכספי מצטרף לענישה במישור הפלילי ומחזק את ההרתעה".