הרב אסמן עם יולי אדלשטיין וזאב אלקין
הרב אסמן עם יולי אדלשטיין וזאב אלקיןצילום: הרבנות הראשית לאוקראינה

חברי הכנסת יולי אדלשטיין מהליכוד וזאב אלקין מהמחנה הממלכתי שנמצאים בביקור באוקראינה, נפגשו הבוקר (שלישי) עם נציגי הקהילות היהודיות במדינה בהם רבה הראשי של אוקראינה הרב משה אסמן ועם יו"ר פדרציית הקהילות היהודיות באוקראינה הרב מאיר סטמבלר.

בפגישה עם הרב סטמבלר נכח גם נציג הפדרציה בישראל לוי אדרעי. הח"כים שמעו מנציגי הקהילות על צרכי היהודים באוקראינה בצל המלחמה.

הרב אסמן ליווה את הח"כים בסיור בבית הכנסת המרכזי 'ברוצקי' בקייב יחד עם שגריר ישראל באוקראינה מיכאל ברודסקי. בנוסף סיירו במשרדי הרבנות הראשית ובמוסדות הקהילה.

הרב משה אסמן הרב הראשי לאוקראינה אמר בביקור: "אני שמח לראות שלאחר שביקר כאן ידידי שר החוץ אלי כהן, מדינת ישראל ממשיכה לשלוח לכאן נציגים רשמיים שבאים לכאן באמצע המלחמה בכדי למצוא דרכים לעזור לעם האוקראיני ולקהילה היהודית, זאת עמידה בצד הנכון של ההיסטוריה".

הרב סטמבלר עם אדלשטיין ואלקין
הרב סטמבלר עם אדלשטיין ואלקיןצילום: פדרציית הקהילות היהודיות באוקראינה

בשיחה עם הרב מאיר סטמבלר אמרו השניים כי נדבך חשוב בביקורם זה, בנוסף לפגישתם אמש עם נשיא אוקראינה זלנסקי, היה להיפגש עם ראשי הקהילה היהודית במדינה ולשמוע מהם על צרכיהם.

אדלשטיין ואלקין אמרו כי למרות היכרותם את עבודת הפדרציה משנים קודמות, הם נדהמו לראות את היקף הפעילות השוטפת בצל המלחמה. השניים הבטיחו כי יפעלו להגברת הסיוע לקהילות היהודיות מטעם מדינת ישראל.

יו"ר הפדרציה הרב מאיר סטמבלר אומר: "שמחנו לקבל את ידידנו משכבר הימים מר אדלשטיין ומר אלקין. שניהם, כילידי אוקראינה מכירים מקרוב את פעילות הפדרציה למען יהודי אוקראינה בשלשת העשורים האחרונים, מוקירים אותה ופועלים למענה כל העת. אנו תפילה כי ביקורם הבא אצלנו יהיה בתקופה של שלום ושלווה".