שחקני נבחרת ישראל. יחפשו מאמן אחר
שחקני נבחרת ישראל. יחפשו מאמן אחרצילום: FIBA.BASKETBALL

נבחרת ישראל בכדורסל מחפשת מאמן. אחרי התפטרותו של גיא גודס מאימון נבחרת ישראל בכדורסל לאור הכישלון שלו עם הנבחרת הלאומית, באליפות אירופה האחרונה ובקמפיין האירופי הנוכחי בו ישראל איבדה כל סיכוי להעפיל לאליפות העולם בכדורסל, באיגוד הכדורסל מחפשים אחר מאמן ראוי בנרות.

היום (שלישי) הודיעו באיגוד הכדורסל על תשובה שלילית שהגיעה מאחד המאמנים המוערכים והטובים ביותר ביבשת.

לפני שבוע ימים נפגשו יו"ר איגוד הכדורסל עמירם הלוי והמנהל המקצועי של נבחרות ישראל השונות מאמן העבר פיני גרשון, עם לא אחר מאשר מאמנה עד לא מזמן של קבוצת הפאר הספרדית, פאבלו לאסו והגישו לו הצעה לבוא ולאמן את נבחרת הכדורסל של ישראל.

לאסו, שחקן עבר בעצמו, אימן עד לא מזמן את ריאל מדריד הספרדית כאשר במשך 11 השנים שאימן אותה, זכתה ריאל בשלל תארים - 6 פעמים בתואר אליפות ליגת העל הספרדית בכדורסל, 5 פעמים בגביע המלך הספרדי, 3 פעמים בסופרקאפ הספרדי, פעם אחת בגביע הבין-יבשתי ופעמיים באליפות אירופה בכדורסל.היום זה השיב בשלילה כאשר לראשי איגוד הכדורסל אמר לאסו כי הוא רוצה לעכב את ההחלטה בכדי לבחון אפשרויות אימון של קבוצות המשחקות במפעל היורוליג היוקרתי.

את ריאל מדריד הספרדית עזב לאסו בקיץ האחרון, בין היתר בשל בעיות בריאותיות מהן סבל.

היום, שלושה ימים לפני משחקה של הנבחרת במסגרת מוקדמות גביע העולם בכדורסל, מול נבחרת פינלנד, משחק שיהיה הראשון בחלון המשחקים האחרון ולפרוטוקול בלבד, לאחר שהנבחרת כבר איבדה כל סיכוי להעפיל לטורניר היוקרתי, השיב לאסו בשלילה לאימון הנבחרת הישראלית.

"בתקופה האחרונה התקיימו מספר שיחות ופגישות עם המאמן הספרדי המעוטר, שהביע את רצונו לאמן את נבחרת ישראל. הבוקר הוא הודיע שהוא בוחן מספר הצעות מקבוצות יורוליג לעונה הבאה וביקש מהאיגוד לעכב את ההחלטה", נכתב בהודעת איגוד הכדורסל.