השר לוין במתקפה חריפה על התקשורתועידת ידיעות אחרונות ו-ynet

שר המשפטים, יריב לוין, תוקף בחריפות את התקשורת הישראלית לנוכח התנהלותה מול המהלכים אותם הוא מקדם לתיקון מערכת המשפט. במהלך ועידת ידיעות אחרונות תקף השר לוין את עצם העלאת השאלה אודות האפשרות שבין תוצאות הרפורמות תהיה גם הגבלת התקשורת בישראל.

"חוצפה", הגדיר לוין את השאלה ותהה "באיזו מדינות שאתם מכירים יש תקשורת שבה בכל הערוצים המרכזיים משדרים עמדות רק של צד אחד? על מה את מדברת?", שאל את המראיינת, "מה זו החוצפה הזו? באיזו זכות אתם משתיקים את הציבור?".

לוין לא קיבל את הטענה לפיה חלק מחופש הבעת הדעה היא עצם מתן בימת הועידה לדבריו שלו. "תעשו בדק בית ותמלאו את תפקידכם", דרש מנציגי כלי התקשורת שבקהל והמראיינת שבה ושאלה אם תהיה חקיקה הנוגעת לתקשורת. "תנו ביטוי לכולם", אמר ושוב נשאל אם הוא סבור שיש לטפל בתקשורת בחקיקה.

"אני לא חושב שצריך לטפל בתקשורת בחקיקה. צריך תקשורת מגוונת אבל אתם מפחדים לשמוע את העמדות שלנו, שאתם משתיקים אותנו ולא נותנים לנו ביטוי, שאתם מפחידים את העם בדברים שלא היו ולא נבראו. אתם מועלים בתפקידכם".

בהמשך הדברים נשמעו לעבר השר לוין קריאות בוז והוא הטיח במוחים על מה הם צועקים בוז, האם לניסיון לייצר דמוקרטיה אמיתית קוראים בכנס קריאות בוז? לוין הציג את עמוד השער של העיתון המארח וכותרתו 'דמוקרטיה תחת מתקפה ותהה אם מדובר בעיתון נוסח פראבדה המהנדס תודעה. "מה זה אופן הצגת הדברים הזה? אני לא מוכן לקבל את זה. איפה זה מבטא את הציבור העצום שנדרס במשך שנים תחת גלגלי המערכת המשפטית? איפה הייתה הכותרת הזו כשלפיד סירב להביא את הסכם הגז לכנסת? האם זו הייתה הכותרת אצלכם כשגירשו אנשים מגוש קטיף וצפון השומרון בהליך אינסטנט ללא הקפדה על זכויות אדם מינימאלית? מה זו החד צדדיות הזו?".