ילדים חרדים
ילדים חרדיםצילום: נתי שוחט, פלאש 90

המשנה ליועצת המשפטית ד"ר גיל לימון התבקש במכתב שנשלח אליו להתערב לטובת הילדים החרדים מתל אביב ולפעול לקיום הפנינג פורים בהפרדה מאחר והעירייה ביטלה אירוע כזה בלחץ התקשורת.

שלשום דיווחה עיתונאית חדשות 12 יולן כהן כי בתגובה לפנייתה ופניית תושבים, עיריית תל אביב הודיעה על ביטול ההפרדה בהפנינג פורים שיועד למגזר החרדי.

במכתב שנשלח מארגון 'בצלמו' הזכיר המנכ"ל שי גליק לגיל לימון כי הוא הבטיח לו במפגש משותף שניתן לקיים אירועים בהפרדה תוך רשימת קריטריונים מסוימת. "ישנם עשרות אירועים בעיר לכבוד החג ורק אחד מתוכם בהפרדה. הדבר לא מצא חן בעיני כתבת ערוץ 12 שיש אירוע אחד בהפרדה והיא דאגה לשלוח שאילתה לעירייה שהתקפלה וביטלה", כתב גליק.

"אני קורא לך להבהיר לעירייה שהאירועים האלו חוקים וביטולם הוא פגיעה בתושבי העיר החרדים", ביקש גליק.

גליק סיים את המכתב: "עקב דחיפות הדבר אודה לתשובתך בהקדם האפשרי כדי שגם ילדי העיר תל אביב החרדים יזכו לזכויות אדם - כן למרות שזה נשמע הזוי לחלק מהאנשים גם לילדים חרדים יש זכויות אדם".

האירוע שאורגן על ידי "חוגי הרמוניה - השלוחה התורנית" ובסיוע סגן ראש העיר אלחנן זבולון, הוצג בפרסומים כ'הפנינג פורים' המיועד לילדים וילדות ומותאם לפעילות בנים ובנות וכלל הרקדות ופעילות יצירה.

אולם מרגע שהאירוע החל להתפרסם ברחבי תל אביב תושבים חילונים מקומיים פנו לעירייה ודרשו לבטל את האירוע המתקיים בהפרדה.

בין הפונים הייתה גם כאמור כתבת חדשות 12 יולן כהן שסיפרה כי בעקבות הפניות, העיריה ביטלה את האירוע בהפרדה.

"סגן ראש עיריית ת"א יזם הפנינג פורים לילדים עם הפרדה מגדרית עם כניסה נפרדת לבנים וכניסה נפרדת לבנות. לאחר כשפנינו ותושבים פנו גם כן - העירייה הודיעה שמרגע שנודע לה היא ביטלה את ההפרדה", היא בישרה בדף הטוויטר שלה.

בדבריה תהתה: "אך נשאלת השאלה איך מפרסמים אירוע כזה שממומן ע"י העירייה וזה כביכול נעשה ללא ידיעתה?''.

גולשים רבים לא אהבו את התנהלותה ומתחו עליה ביקורת. “חבל שאת לא מסוגלת לכבד את אמונת האחר, במיוחד אם הוא יהודי. איך אני יודע? לעולם לא תעזי לעשות כזה דבר למוסלמים. תפסיקי לנסות לכפות את הערכים שלך על אלו שלא מעוניינים בהם”, צייץ לב בתגובה איש התקשורת שמעון ריקלין.

עו”ד רוני ססובר הגיבה: “נוח לך להתעלם מהכותרת? ‘השלוחה התורנית’ הצלחת לקרוא או שאת על אוטומט? כמה צרות עין, כמה?!".

יו"ר ארגון שוברות שוויון נעמה זרביב הגיבה: "בימים בהם הם נאבקים ללא כל רסן בשם שמירה על הדמוקרטיה, בימים בהם ראש העיר מזהיר אותנו ששמירה על זכויות מיעוט תהיה באמצעות אלימות, הוא מחליט לבטל אירוע לדתיים בעירו. זו הנאורות בעניו.זו דמוקרטיה במיטבה. זכויות הפרט? הצחקתם אותו. ראש העיר השתגע ואיבד את זה כאשר מבטל בדיקטטורת יחיד את רצונם של נשים, גברים וילדים, תושבי עירו, המעוניינים ליהנות מתרבות יהודית שונה. עוד סיבה מדוע הרפורמה המשפטית הכרחית לתיקון העוולות ולשמירה על הדמוקרטיה האמיתית".