הרב דב ליאור עם בן גביר ווסרלאוף
הרב דב ליאור עם בן גביר ווסרלאוףצילום: דוברות

הרב דוב ליאור, מרבני מפלגת ''עוצמה יהודית'', מתייחס להיבט ההלכתי של חוק עונש מוות למחבלים וותומך בחקיקת החוק.

במכתב ששלח לשר איתמר בן גביר, לסיעת עוצמה יהודית ולחברת הכנסת לימור סון הר מלך מהמפלגה, כתב הרב "כידוע, תורת ישראל מקיפה את כל תחומי החיים, ואם ישנם מצבים שאינם כתובים בתורה במפורש אזי מלך ישראל או ממשלה שנבחרה על-ידי הציבור (שלעניין זה יש לה דין מלכות) יש בכוחם להעניש ואפילו במיתה אם הדבר משרת את טובת הציבור".

הרב מצטט במכתבו את פסק הרמב"ם בעניין: "וכל אלו הרצחנים וכיוצא בהן שאינן מחויבים מיתת בית דין,
אם רצה מלך ישראל להורגם בדין המלכות ותקנת העולם הרשות בידו".

"לכן", כותב הרב, "אם לדעת חברי הכנסת, שמכירים את המציאות, עונש כזה ירתיע את המחבלים, לא רק שמותר להם לחוקק חוק עונש מוות למחבלים אלא שהם חייבים לעשות זאת משום שלום הציבור".

לסיום כותב הרב במכתבו: "יהי רצון שהקב"ה ייתן לכם לב רחב ותבונה נכונה להצעיד את מדינת ישראל אל עבר השלום המיוחל בקרוב בימינו אמן. עלו והצליחו".

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר הגיב למכתב של הרב: ''ההיגיון, המוסר וההלכה קובעים כי חייבים להעביר את חוק עונש מוות למחבלים, חוק חשוב שירתיע טרור ויסייע לנו בקידום מדיניות הביטחון. מודה לרב על תמיכתו האיתנה בחוק הזה ובכלל".

חוק עונש מוות למחבלים עבר ביום רביעי בקריאה טרומית ברוב של 55 חברי כנסת, מול תשעה מתנגדים. השר לביטחון לאומי בן גביר אמר במליאת הכנסת כי "אם לא נחוקק את החוק הזה אנחנו לא נהיה הומנים כלפי הילדים שלנו, כלפי המשפחות שלנו".

להצעת החוק של ''עוצמה יהודית'' הוצמדה הצעת חוק זהה של ח"כ עודד פורר (ישראל ביתנו), ושתיהן עברו בקריאה טרומית במליאה. חברי הכנסת ממפלגת יהדות התורה נמנעו בהצבעה.