הרב איתי אליצור
הרב איתי אליצורצילום: באדיבות המצולם

הרב איתי אליצור, חבר בארגון חותם, קורא לדתיים להפסיק לפחד ולהתחיל לומר את דעתם.

הרב הסביר כי אחד מהגורמים לכאוס במדינה, הוא העבודה כי בניגוד לדתיים, החילונים רואים עצמם כבעלי הבית במדינה וכי המדינה זה הם: "יש במדינה מגזר אחד שהחליט שהוא לא מגזר, הוא המדינה. המגזר החילוני-צפון-תל-אביבי החליט שהוא המדינה. לכן הדמות של החילוני האשכנזי היא הדמות של הישראלי האולטימטיבי.

''לכן מובן מאליו ש- 90% מהמגישים בתקשורת שייכים למגזר הזה, (ומה אתם מתלוננים? יש גם 10% דתיים ימנים, קיבלתם את הייצוג שלכם לגמרי בכבוד). לכן ברור לציבור האשכנזי החילוני הלבן שזכותו לקבוע את הערכים של מדינת ישראל".

הרב המשיך והביא דוגמא מתחום המוזיקה: "לא אומרים שחנן בן ארי זמר דתי ואריק איינשטיין זמר חילוני. לא אומרים שאביהו מדינה זמר מזרחי ואריק איינשטיין זמר אשכנזי. חנן בן ארי זמר דתי, אביהו מדינה זמר מזרחי, ואריק איינשטיין זמר ישראלי. לכן כשדתי מדבר על משהו של העולם הדתי הוא יגיד שזה של דתיים. נישתי. אבל כשחילוני ידבר על משהו ששייך לעולם החילוני הוא לא יגיד שזה נישתי. המגזר שלו החליט שהוא לא מגזר. הוא המדינה", אומר הרב אליצור.

כפתרון לבעיה קורא הרב לציבור הדתי והימני במדינה להפסיק לפחד ולהתחיל להביע את עמדותיו: "הבעיה היא שזה לא רק בעיני החילונים, הבעיה היא שגם הדתי מרגיש כך. הוא מרגיש שהחילוני מחזיק בדעות הרגילות, ולכן הדתי צריך לא להפריע לו, "ונהי בעינינו כחגבים וכן היינו בעיניהם". מה צריך לעשות? להפסיק להיות חגב".

"הימין יוכל לנצח רק אם כל ימני יראה את עצמו כישראלי האולטימטיבי ואת החילוני האשכנזי כמגזר. רק אם כל ימני יפסיק להתחבא, יאמר את דעתו, ולא יהסס לומר לחילוני בזלזול: "טוב, אתה חושב ככה רק בגלל שאתה חילוני". עד שזה לא יקרה – נמשיך להיות חגבים".