כנס אסופות
כנס אסופותצילום: יצחק שוקרון

ביום חמישי הקרוב, ראש חודש ניסן, יתקיים בישיבת כרם ביבנה כנס 'אסופות' השלישי - הכנס הגדול של ישיבות הציונות הדתית.

הכנס השנתי נוסד ביוזמת מערכת כתב העת 'אסיף', וישיבת כרם ביבנה נרתמה למשימת האירוח, זו הפעם השלישית.

נושא הכנס השנה הוא: שבת - עיון, הלכה ומחשבה. במהלך הכנס יועברו עשרות שיעורים על ידי ראשי ורבני הישיבות, וצפויים להשתתף בו אלפי בחורים מכ-35 ישיבות.

בסיומו של הכנס יתקיים 'מעמד סיום' מיוחד, בהשתתפות ראשי הישיבות וזקני רבני הציונות הדתית - הרב יעקב אריאל, הרב זלמן מלמד, הרב יעקב שפירא, הרב אליהו בלומנצויג, הרב יהושע ויצמן והרב שבתי סבתו.

הכנס השנה הוקדש לזכרו של הרב חיים דרוקמן זצ"ל שהשתתף בכנסים הקודמים, וכן לעילוי נשמתם של האחים הלל ויגל יניב הי"ד. במעמד הסיום ייערך סיום ש"ס שנלמד לזכר האחים יניב על ידי תלמידי הישיבות.

הרב גבריאל סרף והרב אהרן פרידמן, ראשי ישיבת כרם ביבנה, אמרו בשיחה עם ערוץ 7 כי "ישיבת כרם ביבנה שמחה לארח את הכנס בפעם השלישית. מטרת הכנס היא לסיים יחד את 'זמן חורף', הזמן המרכזי והארוך בשנה, מתוך תחושת רוממות ואחדות. בייחוד בתקופה מאתגרת זו, אין דבר מרומם ומרנין לב כמו כינוס של לימוד תורה משותף, כאיש אחד בלב אחד. אלפי תלמידי הישיבות ואוהבי התורה יאירו באורה של תורה את כלל ישראל". עוד הם מוסיפים כי "ב"ה הכנס מוסיף והולך מדי שנה בכמות ובאיכות, ומייצג את מגוון בתי המדרש של הציבור".