אזכרה ליוני נתניהו
אזכרה ליוני נתניהוצילום: עמוס בן גרשום - לע"מ

אלי בן שם, יו"ר ארגון יד לבנים שבנו קובי ז''ל נפל באסון המסוקים, סיפר הבוקר (שלישי) לתוכנית הבוקר של קשת 12 על חילול קברו של יוני נתניהו ז"ל, אחיו של ראש הממשלה הטמון בהר הרצל. במשרד הביטחון הבהירו שבניגוד לדברי בן שם - הקבר לא חולל.

"אף אחד עוד לא יודע, גם לא משפחת נתניהו, אבל לפני שבועיים חיללו את הקבר של יוני, גיבור ישראלי שנפל על קידוש השם באנטבה. לאן הגענו?", שאל בן שם.

בן שם התייחס לחשש מהתפרצויות של מתנגדי רפורמת המשפט בטקסי יום הזיכרון הממלכתיים, "אנחנו מקבלים יום-יום עשרות פניות לארגון יד לבנים ממשפחות שמבקשות שהשנה לא יהיו פוליטיקאים. בין משפחות שהילדים שלהן נפלו ביחד יש מלחמות, מאבקים, פוסטים אחד נגד השני. משפחות נקרעות, זה קרע נוראי".

"אני דואג לכבוד הנופלים וחושש מזילות הנופלים ביום הזיכרון, שיעמדו על הקברים ויקללו ויצעקו אחד על השני. מדינת ישראל עשתה הפסקת אש עם החמאס, בינינו אנחנו לא יכולים לעשות הפסקת אש ביום הזה?".

בן שם תומך באפשרות שפוליטיקאים לא יגיעו לטקסים: "כמו שביום הזיכרון בכותל מגיעים הנשיא והרמטכ"ל, יכול להיות שצריך לאמץ את זה בהר הרצל ובבתי הקברות. שיגיעו הנשיא והרמטכ"ל. אני חרד גם לפוליטיקאים, לכבודם".

משרד הביטחון התייחס לטענת יו"ר יד לבנים על חילול הקבר של יוני נתניהו ומסר כי "מדובר באנשים שהניחו על הקבר לב אדום במסגרת מיזם זיכרון, ואותה אבן אדומה לכלכה מעט את הקבר בצבע אדום, במה שעלול להיראות כמו שפיכת טיפות אדומות על הקבר". עוד נמסר כי "לא מדובר בהשחתה של הקבר והצבע האדום נוקה כעבור זמן קצר".

יונתן "יוני" נתניהו היה מפקד סיירת מטכ"ל שנהרג במהלך מבצע אנטבה לשחרור בני ערובה ממטוס אייר פראנס שנחטף על ידי מחבלים לאנטבה שבאוגנדה. בעקבות מותו הוענק למבצע השם "מבצע יונתן".