העיתונאי והפובליציסט החרדי יענקי פרבר תוקף את מובילי המחאה נגד הרפורמה המשפטית שהעלו לכותרות את נושא חוק הגיוס.

"לא רבין, לא פרס, גם לא אהוד ברק עם כל הסיסמה שלו 'עם אחד גיוס אחד' כשהוא התמודד מול נתניהו וגם לא אולמרט ויאיר לפיד - גייסו חרדים. הם דיברו, עשו המון רעש, אבל מצד האמת הם לא רוצים להכניס מאה אלף חרדים לצבא. אחרת הם היו עושים את זה כבר. למה זה לא נעשה? אולי מעניינים פוליטיים או שיקולים אחרים", הוא אומר בשיחה עם ערוץ 7.

פרבר, ששירת בצה"ל וכיום מתנדב במילואים, תוהה: "למה פתאום עכשיו השמאל בא וצועק: 'תתגייסו'? מדוע פתאום יש הפגנות בבני ברק? אני יכול להבין אותם כי עד עכשיו בית המשפט הוא של השמאל ולכן לא היה אכפת להם אם חרדים התגייסו או לא. עכשיו, לא רק שיש ממשלת ימין על מלא אלא גם דמוגרפית הימין גדול מהשמאל ויש תחושה שלוקחים להם את בית המשפט, הם התעוררו פתאום ואומרים: 'רגע, אין לי כנסת, אין לי ממשלה, עכשיו גם לא היה לי בית משפט' ומסתערים על הכל ועל הדרך מכניסים את עניין גיוס חרדים".

לטענתו, "גם אני יכול להבין את האם החילונית ששואלת למה חרדי לא מתגייס וחילוני כן. יותר מזה, אני יכול להבין את הציבור החילוני, שרוצה שגם הציבור החרדי יעשה צבא".

לדברי פרבר, בשביל שהציבור החרדי יגיע בצורה משמעותית יותר לצבא, קודם כל צה"ל צריך לרצות בכך באופן אמיתי והמדינה צריכה להיות בעלת יכולת להתמודד עם גיוס החרדים. "אני לא רואה את המדינה רוצה לגייס חרדים, לפחות לא בכמויות שהחילונים דורשים".

לכתבה המלאה: