הרב שפירא על כנס אסופותבאדיבות המצלם

הרב יעקב שפירא, ראש ישיבת מרכז הרב וחבר מועצת הרבנות הראשית, דיבר על חשיבותו כנס אסופות שמתקיים היום בישיבת כרם ביבנה.

"כתוב בנביא מלאכי: "אָז נִדְבְּרוּ יִרְאֵי יְהוָה אִישׁ אֶל רֵעֵהוּ וַיַּקְשֵׁב יְהוָה וַיִּשְׁמָע וַיִּכָּתֵב סֵפֶר זִכָּרוֹן לְפָנָיו לְיִרְאֵי יְהוָה וּלְחֹשְׁבֵי שְׁמוֹ. הפסוק מלמד אותנו שזה תפקידם של יראי ה' - להידבר, להתכנס כולם למקום אחד", אמר הרב.

"ועל אחת כמה וכמה כאשר עוסקים כמעט כולם בסוגיה אחת השייכת לקדושת השבת, וכפי שכתב רבינו יונה במסכת ברכות 'מקדש השבת וישראל והזמנים' שהמקום של קדושת ישראל הוא משום שהקב"ה קידש את השבת".

הרב מוסיף ואומר: "הכינוס הנפלא שמתקיים בראש חודש ניסן, בו מתקבצים אל מקום אחד תלמידי חכמים, תלמידים ואנשי תורה, כדי להידבר איש אל רעהו - ללא ספק, זו כבר התחלת קיום הנבואה של הנביא מלאכי, וכך יתגדל ויתקדש שמו יתברך, ויתגדל כבודה של תורה וכבודו של עם ישראל כולו. בפרט שהכנס הזה נעשה כאיש אחד בלב אחד, באחדות גמורה, שזה התפקיד האמיתי בזמן הזה, לכנוס את כל היהודים, להשפיע הרבה טובה וברכה, ועל אחת כמה וכמה בכינוס כזה של תורה ויראת שמים".

במהלך הכנס מועברים עשרות שיעורים על ידי ראשי ורבני הישיבות בענייני שבת - בעיון הלכה ומחשבה. במעמד הסיום של הכנס ישאו דברים זקני רבני הציונות הדתית, וכן יוקרן סרטון מיוחד על הרב חיים דרוקמן זצ"ל שהשתתף ותמך בכנסים הקודמים. כמו כן ייערך סיום ש"ס שנלמד בחודש החולף על ידי תלמידי הישיבות, לזכרם של האחים הלל ויגל יניב הי"ד.