הרב בני לאו בבית הציונות הדתית
הרב בני לאו בבית הציונות הדתיתצילום: בית הציונות הדתית

ראש מיזם 929 הרב ד"ר בני לאו אמר במהלך ביקורו בשבוע שעבר בבית הציונות הדתית בכפר הרא''ה כי אנחנו חברה שעברה טראומה במסגרת תכנית ההתנתקות.

''סיום הסיור בחדר המטלטל של ימי העקירה מגוש קטיף מותיר אותנו עם עוד שני עשורים שהם לא פתורים וממשיכים להעלות דילמות חדשות של בני דור המילניום'', סיפר הרב לאו. ''כמה קשה היה לשמוע את דברי המנחה של המיצג, המספר איך גם אחרי ההתנתקות הצלחנו להמשיך בדגל מונף ובאנרגיה של אהבה את מסע הציונות הדתית. החודשים האחרונים מבהירים לנו שאנחנו חברה שעברה טראומה ורק כעת היא פורצת החוצה ובאה לידי ביטוי בצבעים שונים''.

הרב ד''ר לאו, המשמש כראש מיזם '929 תנ''ך ביחד' ויו''ר עמותת 'אקים' סיכם בתקווה ותפילה ואמר ''אני מתפלל שנזכה לקשב עמוק ולנפש עדינה ורכה שתוכל להכיל את החלקים כולם וב"ה נמשיך את מסע העם בארץ, בשיתוף ובהכללה שלנו עם כל חלקי האומה''.

בית הציונות הדתית, שנפתח בחנוכה לסיורים לקהל הרחב ופועל מתוך גישה ממלכתית וא-פוליטית המבטאת את המגוון הרחב של הזרמים בתוך הציונות הדתית, הוא מרכז חינוכי המספר את סיפורה של הציונות הדתית שהשפיעה ומשפיעה על ישראל כתנועה רעיונית וכציבור באופן חסר תקדים מאז קום המדינה ועד היום. לצד זאת עוסקים במרכז גם בדילמות המעסיקות את הציבור הדתי לאומי, במחקר ובאתגרים הניצבים לפתחה של הציונות הדתית.