חילי טרופר
חילי טרופרצילום: Tomer Neuberg/Flash90

חבר הכנסת חילי טרופר (המחנה הממלכתי) יצא גם הוא מ"סוכת השלום" בזמן שח"כ צבי סוכות והשר יצחק וסרלאוף נכנסו.

את הסוכה הקימה סגנית השר מיכל וולדיגר בביתה שבגבעת שמואל והיא עלתה לכותרות לאחר שהרב ד"ר בני לאו עורר סערה כשיצא מהסוכה בעת שהשניים, סוכות ווסרלאוף, נכנסו.

לערוץ 7 נודע כי לאחר שסוכות ווסרלאוף נכנסו לסוכה, חלק מהנוכחים במקום חשו באי נוחות והוחלט לצאת להפסקה מהשיחות שהתקיימו במקום עד שהשניים ילכו.

לאחר מספר דקות, כשהשניים עדיין נשארו, החליט ח"כ טרופר ואיילת נחמיאס ורבין לעזוב את המקום וזאת למרות שהאירוע עדיין לא הסתיים.

גורם שנכח בסוכה סיפר כי היה ניכר על טרופר שהוא מנסה להתחמק מלפגוש את השניים. "ברגע האמת, טרופר לא שונה מגנץ ולפיד, הוא כמוהם מפחד מפעילי המחאה ולכן נעלם במהירות כדי לא להצטלם עם וסרלאוף וסוכות", אמר הגורם.

מלשכתו של טרופר נמסר: "האירוע הרשמי נגמר אחרי שהרב איל ורד סיים לדבר ויצאו להפסקה. בשלב הזה איילת ורבין וחילי עזבו ולא נשארו. סוכם מראש שחילי יצא בשעה 22:00 בסוף כל הדוברים הרשמיים וככה היה. מי ומה שהיה אחרי לא רלוונטי ליציאה שלו".

בראיון לערוץ 7 התייחס הרב לאו ליציאתו מהסוכה והסביר: "באתי בשמחה ובכוונה לשמוע ולהשמיע, ומתוך החוויה הזו שמעתי דברים מאוד מרגשים של איילת נחמיאס ורבין, של חילי, של יעל שבח ושל המארחת ואז גם אמרתי את דבריי. השעון הורה לי שנגמרה לי קצבת הזמן. אמרתי למיכל שאגיע לשעה. קמתי לצאת וראיתי את חבר הכנסת צבי סוכות נכנס. אני לא מכיר אותו אישית, אבל אני שומע וקורא עליו ודברים שהוא אומר מתבטא וחווה, ומבחינתי האיש כאישיות ציבורית מסמל את מה שמעבר לגבולות הגזרה שלי כציוני דתי".

מוסיף הרב לאו ואומר כי "המפגש של ציונות דתית בעיניי מוגדר בתוך גבולות גזרה והרגשתי שברוך ה' שאני לא צריך לשבת באותו רגע עם צבי סוכות. האמת היא שלא ידעתי שגם השר וסרלאוף נכנס. בדיעבד אני מבין מהתגובות שהם באו ביחד או זה אחר זה".