אריה קינג
אריה קינגערוץ 7

אריה קינג, סגן ראש עיריית ירושלים, מודאג מאוד מהתנהלות הממשלה הנוכחית ואת האשם המרכזי הוא תולה בעומד בראשה - ראש הממשלה בנימין נתניהו.

"אני לא מרוצה מהמצב בו הממשלה מתנהגת פעמים רבות כממשלת שמאל. זה מעציב אותי שאנשים שאני מעריך אותם ובוטח בהם, כמו בצלאל סמוטריץ', אופיר סופר ואיתמר בן גביר נעקפים על ידי ראש הממשלה שמצפצף עליהם ומתנהג כפי שהתרגלנו ממנו", אומר קינג.

הוא מוסיף כי "ביבי היה איש שמאל ונשאר איש שמאל. הוא מעולם לא עשה דבר למען ירושלים. הוא רק פגע בימין ובירושלים באופן שאין מי שמתקרב אליו בכנסת הנוכחית. הוא מנע בנייה מסיבית ליהודים, מנע טיפול בעבירות הבנייה, אפשר למדינות ערביות להתערב בנעשה לירושלים. נתניהו לא ראש ממשלה טוב לירושלים".

"נתניהו מונע מאנשי 'הציונות הדתית' שנכנסו לתקן את העוולות של הממשלות הקודמות מלעשות את עבודתם. אבי מעוז פרש מהממשלה, מסמוטריץ' מונעים לפעול כפי שתכנן ביהודה ושומרון וגם לבן גביר שמים בלמים", טוען קינג.

סגן ראש העיר מתייחס גם לחודש הרמדאן ומודה שהוא אינו אופטימי. "מניסיון העבר בתקופת הרמדאן חלה החמרה במצב הביטחוני. לדעתי האירועים הביטחוניים ילכו ויתעצמו עד לסוף החודש כמו בכל שנה. אני יכול לומר שעיריית ירושלים משקיעה מיליוני שקלים ברמדאן הזה במטרה לאפשר למוסלמים אפשרות לציין את הימים הללו בחגיגות ולא בעימותים".

במבט קדימה, קינג מדבר על הבחירות לרשויות המקומיות, והצורך לאחד שורות בין כל גווני הציונות הדתית ברמה העירונית. "אני מקווה ומייחל שהציבור הימני והדתי לאומי ישכיל לרוץ בצורה מאוחדת כמו שרצו בכנסת. אם זה יקרה אנחנו צפויים לראות מפלגה של ארבעה או חמישה מנדטים והרבה יותר משפיעה מהמצב הנוכחי גם עבור הציבור הדתי לאומי וגם עבור הנושאים החשובים לנו כמו שלמותה ואחדותה של ירושלים".

"היום יש את חגית משה שמייצגת את הבית היהודי והיא בכל הזדמנות הלכה נגד העקרונות שאנחנו רואים כחשובים לנו - זה קרה גם במישור הארצי וגם במישור העירוני - בכל מיני מאבקים שניהלנו. לא קיבלנו ממנה שיתוף פעולה. דווקא יהודה פרוידיגר ממפלגת הציונות הדתית פועל ברוב הפעמים איתנו וכשאנחנו פועלים ביחד רואים שאנחנו משפיעים", הוא מסכם.