העצרת בתום מסע פסח של תנועת אריאל
העצרת בתום מסע פסח של תנועת אריאלצילום: אריאל רגב

אלפי חניכי וצוותי ההדרכה של תנועת הנוער אריאל מסניפי התנועה בכל רחבי הארץ יצאו אתמול (שלישי) למסע פסח המסורתי שהתקיים השנה לראשונה בבקעת הירדן מתוך קריאה לממשלה להחיל את הריבונות הישראלית.

המסע התחיל בנחל זומר והסתיים באנדרטת הבקעה שם נערכה עצרת מרכזית בשיתוף עם תנועת "ריבונות".

דוד אלחייני ראש המועצה האזורית בקעת הירדן סיפר על השליחות החשובה בקידום הריבונות. "זאת המשימה של כל אחד ואחד מכם. לחזור הביתה ולספר לכולם על הבקעה ועל כך צריך להחיל את הריבונות זה צורך קיומי ואסטרטגי וזה שלנו. זאת המשימה הלאומית שלנו"

האלוף (במיל') עוזי דיין אמר: "בעוד כשבוע נסב ונספר על יציאת ישראל מצרים, אני מבקש שאתם תספרו גם על כניסת ישראל לארץ. כאן בבקעת הירדן בהנהגתו של יהושע בן נון. במקום הזה שנקרא השער של ארץ ישראל. אבל מי המפתח? אתם המפתח! אתם המפתחות שלנו לארץ ישראל שאתם מטיילים ומיישבים אותה אתם המפתח לריבונות בכל רחבי ארצנו בכלל ובבקעה בפרט".

דביר עמיאור, מזכ"ל תנועת אריאל, סיכם: "פה בארץ חמדת אבות תתגשמנה כל התקוות. זכות גדולה הייתה לנו להיות כאן ולהיות שותפים בקריאה הגדולה לממשלת ישראל- 'ריבונות'. ביום שבעז"ה החקיקה הציונית החשובה כל כך הזו על בבקעת הירדן ומשם על יתר חבלי ארצנו תעבור בכנסת ישראל בירושלים, תזכרו שלנו היה חלק בכך".