הרב אסמן בחברון
הרב אסמן בחברוןצילום: ללא קרדיט

רבה הראשי של אוקראינה הרב משה ראובן אסמן ביקר ביישוב היהודי בחברון ובמערת המכפלה, שם נשא תפילה לסיום המלחמה הקשה במדינתו ולישועת עם ישראל.

את הסיור הוביל ישי פליישר, דובר היישוב היהודי בחברון, כאשר לאחר התפילה המשיך הרב אסמן הסיור בקבר רות וישי, קבר הרבנית מחב"ד מנוחה רחל, כולל בית חב"ד ובית כנסת אברהם אבינו.

פליישר סיפר: "שמחתי לארח את הרב אסמן ומשפחתו בחברון. האיש רב פעלים ועושה המון טוב לעם ישראל. במיוחד התרגשתי כשהרב התחיל לשיר בקול רם בקבר רות וישי. נשתדל לעבוד ביחד לחבר את עם ישראל ואוהבי ישראל למורשת האבות והאמהות".

עוד השתתפו בסיור, בני משפחתו של הרב, הפעיל למען קליטת יהודי אוקראינה שמשון בלומנטל, וינון דן קהתי יו"ר ומסייד עמותת "הבית" שפועלת לקירוב בין המגזרים במדינת ישראל.

את הסיור סיים הרב בישיבה התיכונית בקרית ארבע יחד עם הרב אבינועם הורביץ שמסר לרב אסמן לכבוד ליל הסדר באוקראינה יין שהכינו תלמידי הישיבה מענבים של הכרם בחווה החקלאית במקום.

הרב אסמן: "את ליל הסדר אעשה באוקראינה יחד עם היהודים הרבים שמשוועים להושטת היד של עם ישראל, אני מבקש מכל החברה הישראלית ללכת בדרכו של כלב בן יפונה ולפנות את הלב לכל יהודי בחג הזה ובייחוד יהודי אוקראינה שעלו לארץ".

פליישר והרב אסמן
פליישר והרב אסמןצילום: חופשי