לוחמי צה"ל בשכם
לוחמי צה"ל בשכםצילום: דובר צה"ל

מסתערבים של משמר הגבול ולוחמים מיחידן דובדבן פעלו הבוקר (שני) במחנה הפליטים עסכר באזור שכם ועצרו שני מבוקשים, שחשודים במעורבות בפיגוע הירי שבו נפצעו שני לוחמי צה"ל בחווארה לפני כשבוע.

במקום התפתחו חילופי אש כבדים בין מחבלים לכוחותינו. על פי משרד הבריאות הפלסטיני, חוסלו שני מחבלים, ואחד נוסף נפצע קשה. הכוחות יצאו משכם תחת אש כבדה.

כאמור, הפעילות נועדה לעצור מחבלים המעורבים בפיגוע הירי שאירח בחווארה לפני כשבוע, בו נפצעו שני לוחמי חטיבת כפיר באורח קשה ובינוני.

מדובר בפיגוע שהתרחש בשבת, ה-25 במרץ, בו נפצעו אילון צובל ואורי חג'בי. הפיגוע אירע בסביבות השעה 19:00 לפני צאת השבת.

לאחר רצף פיגוע הירי שאירעו בחווארה בשבועות האחרונים, באוגדת איו"ש שיפרו את המיגון ההנדסי בעמדות הצבאיות לאורך ציר 60 בכפר, וחיילים פרסו שקי חול על הבטונדות בעמדות.

התחקיר הראשוני העלה כי אחד החיילים שנפצעו עמד מאחורי הבטונדה ואף לבש שכפ"ץ קרבי, אך הקליע מירי המחבלים חדר לחזהו מהצד, מבית השחי. המחבל ירה מרכב חולף לעבר הלוחמים, ונמלט. כוחות צה"ל פתחו במצוד נרחב אחריו וסגרו את הכניסות הדרומיות לשכם. הבוקר כאמור נעצרו שני חשודים במעורבות בפיגוע.

אורי חג'בי (מימין) ואילון צובל (משמאל)
אורי חג'בי (מימין) ואילון צובל (משמאל)צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

אילון צובל שנפצע בפיגוע הודה ביום שישי האחרון לרבים שהתפללו להחלמתו. "בראש ובראשונה תודה לבורא עולם על הנס המטורף, אין איך להגדיר את המקרה הזה חוץ מנס. 3 כדורים, 3 פגיעות באפוד קרמי. אומנם יש לי טיפה שאריות אבל זה למזכרת'', תיאר צובל בפוסט שפרסם בחשבון הפייסבוק שלו.

''תודה למשפחה שלי שכל הזמן לצידי ותומכים בי ובפרט לאמא ואבא וכמובן לאחים שלי וגיסתי. וכמובן המשפחה המורחבת שתמיד שם. תודה לחברים על הביקורים, על התמיכה, ממש חיזקתם אותי. תודה לצה''ל ולקצינת נפגעים שעזרו לי ולהורים שלי ממש ועד עכשיו עוזרים בכל מה שצריך מהדבר הכי קטן. באמת לא מובן מאליו''.

צובל הודה גם לצוותים הרפואיים שהצילו את חייו בזירת הפיגוע: ''תודה לתאג''ד של גדוד נחשון ולחופ''ל שלי עמית קדוש שהצילו לי את החיים ופה נכנסת תודה מיוחדת לפארמדיקית האגדית של הגדוד שהרגיעה אותי וניהלה את האירוע בצורה מושלמת. תודה למג''ד והסמג''ד והמ''פ שניהלו גם את האירוע בצורה מושלמת והרגיעו אותי תוך כדי האירוע''.

''תודה לצוות הרפואי של בילינסון שטיפל בי במסירות ובאהבה. תודה לאורי חג'בי ולמשפחתו שתמיד שאלו והתעניינו בי ובמשפחה שלי. תודה אחרונה לעם ישראל ולכל מי שעזר לי בדרך ושכחתי לציין. תודה על התפילות והתמיכה ולא משנה מה המצב בחוץ אני תמיד אדע שיש עם מגובש מאחוריי ותמיד תומך כשצריך. עם ישראל חי", כך צובל.