בתחילת השבוע הגיע לשיאו מבצע ההכשרה הגדול של כל המטבחונים במטוסי אל על. בתוך יממה וחצי מתבצעות הכשרות לפסח בכארבעים מטוסים. ההכשרה בכל מטוס מתקיימת כשלוש שעות, במהלכן צוותים רבים פושטים על המטוס ומנקים אותו כפי שלא מנקים אותו מחמץ – בכל השנה.

מבצע ההכשרה המלווה על ידי היועץ ההלכתי של החברה, הרב שלמה דנינו, כולל הכשרת מאות תנורי חימום וכלי הגשה ושיגורם לתחנות אל על בעולם. הכשרת המטבחונים במטוסים מתבצעת בידי אנשי מקצוע, תלמידי חכמים בעלי ניסיון. מבצע ההכשרה יסתיים בבוקר יום רביעי, עם נחיתתו של המטוס האחרון. כל הכלים במחלקות ביזנס ופרימיום חדשים לפסח, במחלקת תיירים האוכל יוגש בכלים חד פעמיים. כל התנורים בכל המטוסים חדשים - לרגל הפסח.

בכל טיסות אל על היוצאות מן הארץ, מוגשות אך ורק ארוחות כשרות לפסח, ללא קטניות, למעט מנות טבעוניות, שאין שם אפשרות ללא קטניות (נרכש מספק חיצוני ומסומן). במהלך ימי הפסח יוצעו למכירה בעגלות הדיוטי-פרי במטוסים רק מוצרים כשרים לפסח. "טרקלין המלך דוד" עבר הכשרה ומעתה הוא כשר לפסח למהדרין.

הבוקר (יום ג') נמכר החמץ של חברת אל על בישראל ובתחנות השונות ברחבי העולם, בלשכת הראשון לציון, הרב יצחק יוסף, בירושלים. בין העולים ללשכה: המשנה למנכ"לית אל על עומרי כהן, יו"ר דירקטוריון אל על עמיקם בן צבי, וכמובן היועץ ההלכתי של החברה – הרב שלמה דנינו. לאחר חתימת שטר מכירת החמץ נמסר לחברה אישור מכירת חמץ.