עומר לרר
עומר לררצילום: באדיבות המשפחה

עומר לרר, טייס אל על בן 64, נהרג הבוקר (ג') בהתרסקות מסוק בשטח פתוח סמוך לשכונת קרית השרון בנתניה.

חובשים ופראמדיקים של מד"א נאלצו לקבוע את מותו. לרר הוא טייס ותיק של מטוסי בואינג 787 (דרימליינר). הוא הותיר אחריו ארבעה ילדים, אחד מהם חניך בקורס טיס.

מדובר במסוק אזרחי מדגם רובינזון שהמריא ככל הנראה משדה התעופה בהרצליה. המסוק לא עלה באש לאחר שהתרסק.

''צער עצום נפל עלינו'', מסר איגוד הטייסים הישראלי. ''חברנו היקר עומר לרר, טייס אלעל, נספה היום בתאונת מסוק אזרחי. ליבנו עם משפחתו היקרה. עומר, ממושב בית חנניה היה איש מקסים ונעים הליכות, איש תעופה בכל רמ"ח איבריו אשר הטיס אין ספור כלי טיס שונים. עומר הלך מאיתנו מוקדם מדי בטרם עת. יהי זכרו ברוך''.

חובש בכיר במד"א ולדיסלב סוקול ופראמדיק מד"א ירדן דהרי סיפרו: "כשהגענו למקום ראינו את המסוק שהתרסק בשטח חקלאי פתוח. חילצנו מתוכו גבר בשנות ה-50 כשהוא מחוסר הכרה ועם פגיעה רב מערכתית קשה מאוד. ביצענו בדיקות רפואיות, הוא היה ללא סימני חיים ונאלצנו לקבוע את מותו במקום".

לידן פינדלינג חובש איחוד הצלה מסר: "יחד עם חובשים נוספים של איחוד הצלה סרקנו את השטח לאיתור אזור ההתרסקות. לאחר הסריקות המרובות אותר מסוק מרוסק בשטח חקלאי ובתוכו גבר כבן 50 כשהוא מחוסר הכרה ללא דופק וללא נשימה. לאחר מאמצי החילוץ של לוחמי האש נאלצנו לקבוע את מותו עקב אופי הפציעות מהן סבל".