צוות המו"מ של העבודה נפגשו עם נשיא המכון הישראלי לדמוקרטיה
צוות המו"מ של העבודה נפגשו עם נשיא המכון הישראלי לדמוקרטיהצילום: ללא קרדיט

צוות המשא ומתן של מפלגת העבודה להידברות בבית הנשיא על הרפורמה המשפטית נפגש היום (שלישי) עם אנשי המכון הישראלי לדמוקרטיה.

מצד מפלגת העבודה השתתפו ח"כ גלעד קריב, ח"כ אפרת רייטן, שר המשפטים לשעבר אבי ניסנקורן וד"ר תמר הוסטובסקי שנפגשו עם נשיא המכון הישראלי לדמוקרטיה יוחנן פלסנר, ד"ר עמיר פוקס ופרופ' עמיחי כהן.

בפגישה נידונו הסוגיות העיקריות שעל הפרק. הודגשה חשיבות תרומתם של אנשי ונשות המקצוע בשיחות בבית הנשיא, וכן חשיבות העמידה העיקשת על הקווים האדומים למו"מ - בראשם עצמאותה של מערכת המשפט הישראלית.

בהודעה מטעם 'העבודה' נאמר כי צוות המו"מ ימשיך לאחר החג להיפגש עם נציגי המחאה, אנשי ונשות אקדמיה וגורמי מקצוע.

בבית הנשיא נפגשו אתמול (ב') צוותי המשא ומתן מהקואליציה והאופוזיציה להמשך ההידברות סביב הרפורמה המשפטית. מצד האופוזיציה הוזמנו רק סיעות המחנה הממלכתי ויש עתיד ואילו צוות המו"מ של מפלגת 'העבודה' לא הוזמן.

גם בהודעה שהופצה שלשום מטעם בית הנשיא וגם בהודעה שפורסמה אתמול מטעם צוותי המשא ומתן מהאופוזיציה לא הוזכר כלל הצוות של מפלגת העבודה.

ח"כ מרב מיכאלי, יו"ר מפלגת העבודה, נשאלה על כך בראיון לכאן רשת ב' ורמזה שדרישות מפלגתה מחמירות יותר מדרישותיהם של המחנה הממלכתי ויש עתיד. "אני מעריכה שזה משום שאמרנו מראש שלא נהיה מוכנים לרוב של הקואליציה ובכלל לרוב של פוליטיקאים בוועדה לבחירת שופטים, אלא שאנחנו דורשים שיהיו שם נציגים מקצועיים", אמרה מיכאלי.

בהמשך הראיון היא הגדירה את צוות המו"מ של מפלגתה כ"שומרי הסף" בשיחות בבית הנשיא. "אנחנו רואים את עצמנו בתור שומרי-סף של הדבר הזה בשביל לנסות למנוע כמיטב יכולתנו פשרות וויתורים, כנראה בגלל זה לא הזמינו אותנו הבוקר".

ביש עתיד ובמחנה הממלכתי עקצו בתגובה: "הצוותים נכונים להגיע להסכמות רחבות גם עם יתר צוותי ההידברות, אבל לא נתפשר על עצמאות מערכת המשפט ועקרונות הדמוקרטיה".