מסגד אל אקצא
מסגד אל אקצאצילום: פלאש 90

על פי דיווחים בתקשורת הערבית מתפללים מוסלמים החלו הערב (מוצאי שבת) להתבצר במתחם התפילה במסגד אל אקצא לאחר סיום תפילת תראויח הנהוגה בלילות חודש הרמדאן.

בתוך כך משרד החוץ הירדני הזהיר את ישראל מפגיעה בקדושת מסגד אל-אקצא ומהתקפה נוספת על המתפללים שם. עוד נאמר כי "ישראל נושאת באחריות להסלמה בירושלים ובשטחים ובאחריות להידרדרות המצב, אם היא לא תפסיק את הסתערויותיה על מסגד אל-אקצא ואם לא תפסיק להלך אימים על המתפללים".

בתוך כך הערב דווח על עימות נוסף בין מפכ"ל המשטרה קובי שבתאי והשר לביטחון לאומי איתמר בן גביר בנוגע לביקורי יהודים בהר הבית.

המפכ"ל שבתאי אמר שצריך לאסור ביקורי יהודים בהר הבית משביעי של פסח, כלומר ביום רביעי הקרוב, ובמהלך כל 10 הימים האחרונים של הרמדאן. בן גביר מתנגד בתוקף וטוען שזו כניעה לטרור ואף עלול לסכן את המתפללים בכותל המערבי.

בתגובה להתבצרות בתוך מסגד אל אקצא שעל הר הבית מסר תום ניסני מנכ"ל ארגון "בידינו - למען הר הבית": "אסור לממשלה לחכות להתפרעויות בבוקר שמטרתן למנוע מיהודים להגיע להתפלל בכותל ובהר הבית. כדאי שיופעלו כבר עכשיו כל האמצעים הדרושים כדי להרחיק את הפורעים מהמסגד ומההר, בין השאר למנוע כניסת צעירים מתחת לגיל 50.

כולנו יודעים איך זה ייגמר אם המשטרה תמשיך בניסיונות 'ההידברות' או תראה חולשה. עכשיו זה לא הזמן להתחשב בדעת הקהל של שונאי ישראל אלא לדאוג שמחר אלפי יהודים יעלו להר הבית בבטחה".