אביגדור ליברמן
אביגדור ליברמןצילום: Avshalom Sassoni/Flash90

יושב ראש מפלגת ישראל ביתנו חבר הכנסת אביגדור ליברמן תוקף את ראש הממשלה בנימין נתניהו וטוען כי מסיבת העיתונאים אתמול לא הייתה קשורה למצב הביטחוני אלא נגעה למצב בסקרים.

"כל אדם שמכיר את נתניהו מבין שהוא לא כשיר לכהן כראש ממשלה", אמר ליברמן בגלי צה"ל. "כולם מבינים שהוא סתם קבלן ביצוע של בנו יאיר".

"התגובה הייתה לסקרי דעת הקהל, פעם פחדן ונמושה נשאר כזה תמיד. מסיבת העיתונאים אורגנה בעקבות הסקרים ולא בגלל המצב הביטחוני", הוסיף.

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס אתמול (שני) בהצהרה מיוחדת שנשא מהקריה בתל אביב למצב הביטחוני ולהסלמה המורגשת בימים האחרונים.

"אזרחי ישראל, המדינה שלנו נמצאת תחת מתקפת טרור. מתקפת הטרור הזו לא התחילה עכשיו. בחג הפסח הקודם התרחשה פרובוקציה דומה בהר הבית. בשנה שעברה, תחת הממשלה הקודמת, מספר פיגועי הטרור הוכפל. הממשלה הקודמת חתמה על הסכם עם חיזבאללה שבו מסרה שטחי מדינה ומאגרי גז לאויב בלי לקבל שום תמורה. היא הבטיחה לנו שהסכם הכניעה הזה ירחיק את העימות עם ארגוני הטרור", פתח נתניהו.

"אבל כפי שהתרענו והזהרנו ההיפך הגמור קרה. ההתקפות רק גברו וההרתעה נפגעה. לצערי, היא נפגעה עוד יותר, כשבחודשים האחרונים אויבנו פירשו את הקריאות לסרבנות כחולשה בחוסן הלאומי שלנו", הוסיף.

לדבריו, "אויבנו שומעים ורואים הכל והם מאמינים שיוכלו לנו בהתקפות טרור משולבות מלבנון מסוריה ומעזה. עכשיו זו המשמרת שלנו והאחריות שלנו ושלי. אינני פועל בפזיזות אלא בתקיפות, בנחישות ומעל הכל באחריות. אנחנו נהדוף את הסכנות הללו ונוכל לאויבנו. עשינו זאת בעבר ונעשה זאת גם הפעם".

"אנחנו פועלים ועושים המון. משטר אסד ישלם מחיר כבד אם ימשיך לאפשר לפעול נגדנו. יש עדיין התרעות רבות אבל נגיע לכל המחבלים. אנחנו בעיצומו של הקרב", אמר ראש הממשלה.

נתניהו הודיע על ביטול פיטוריו של שר הביטחון יואב גלנט. "גם בימים האחרונים גלנט ואני עובדים יחד. היו מחלוקות קשות בינינו בכמה נושאים אבל החלטתי להשאיר אותן מאחורינו. גלנט נשאר בתפקידו ונמשיך לעבוד יחד למען אזרחי ישראל".

שר הביטחון יואב גלנט צייץ בטוויטר בתגובה תמונה משותפת שלו ושל נתניהו וכתב: "ממשיכים יחד במלוא העוצמה, למען ביטחון ישראל".

באופוזיציה תקפו את נאומו של ראש הממשלה. ראש האופוזיציה ויו"ר יש עתיד יאיר לפיד אמר כי "בשעה שאויבינו ממשיכים לגבות חיי אדם יקרים ודם אחינו ואחיותינו נשפך ברחובות, ראש הממשלה מאבד שליטה אל מול פני האומה. במקום לקיים מסיבות עיתונאים ולהאשים אחרים בצרות שגרמה הממשלה הקיצונית והכושלת בתולדות המדינה, הגיע הזמן שהוא ושריו יפסיקו להתבכיין וייקחו סוף סוף אחריות. ביטול פיטוריו החפוזים והשערורייתיים של שר הבטחון גלנט הם צעד נכון ואני מברך עליו, עכשיו תפסיקו כבר להתלונן ולכו לעבוד".

יו"ר המחנה הממלכתי בני גנץ הגיב לנאום ראש הממשלה ואמר, "בבכיינות לא בונים מנהיגות".