בנייה
בנייהצילום: ISTOCK

ההרשמה להגרלה החמישית של פרוייקט "דירה בהנחה" נפתחה הבוקר (ראשון) ותימשך שלושה שבועות עד ליום ראשון (7.5) בשעה 23:59. ניתן להנפיק אישור זכאות להרשמה עד ליום חמישי הקרוב.

במסגרת ההגרלה יוגרלו כ-7,037 יחידות דיור ב-17 יישובים ברחבי הארץ. תוצאות ההגרלה צפויות להימסר לזוכים במהלך חודש מאי.

כפי שהיה בהגרלות קודמות, באפשרות הזכאים להירשם לשלוש ערים, ולכלל ההגרלות בערים אלו. כמו כן, אין חשיבות למועד ההרשמה להגרלה.

הזכאים להירשם הם כל חסרי הדירה בעלי אישור זכאות בתוקף. כ-1,100 יח"ד נוספות שהיו אמורות להיכנס להגרלה, יכנסו להגרלות הבאות, עם סיום ההליכים בעניינן.

שר הבינוי והשיכון יצחק גולדקנופף אמר כי "ההגרלה שנפתחה היום להרשמה, היא הראשונה מתוך אלפי דירות שאנו מתכננים להגריל בשנה הקרובה במגוון יישובים בכל רחבי ישראל ולכלל האזרחים. אנו רואים את הנתונים שמתפרסמים ומבינים כי על מנת להמשיך ולראות ירידה במחירי הדירות, יש להמשיך ולדאוג להגדלת ההיצע ולהתחלות הבנייה, וזה בדיוק מה שאנחנו מתכוונים לעשות. נאפשר לזוגות הצעירים ולמחוסרי הדיור, דיור בר השגה בהנחה משמעותית בכדי שאזרחי המדינה יוכלו לבנות את עתיד משפחתם".

מנכ"ל המשרד יהודה מורגנשטרן הוסיף: "ההגרלה שנפתחה הבוקר מהווה צעד ראשון מתכנית אסטרטגית רחבה שנציג בקרוב. נתוני הלמ"ס מצביעים על כך שמחירי הדירות הינם במגמת ירידה ואנו מבינים כי בסביבה בה הריבית משתנה, עלינו לייצר פתרונות מגוונים שישמרו על קצב השיווקים והתחלות הבנייה. מטרתנו להעניק לזוגות הצעירים בישראל קורת גג ראויה ויציבה בהנחה משמעותית ונמשיך לעבוד בכדי ששנת 2023 תהווה שנת מפנה בתחום הדיור".

מנהל רשות מקרקעי ישראל ינקי קוינט סיכם: "רשות מקרקעי ישראל מאחלת הצלחה לזוגות הנרשמים להגרלה הנפתחת היום לזכאים במסלול 'דירה בהנחה'. גם השנה בהתאם למדיניות הממשלה יימשכו תוכניות ההנחה ומגוון ההטבות בפתרונות דיור בר השגה למשפחות וצעירים חסרי דיור בפריסה ארצית רחבה. הרשות תמשיך לספק פתרונות דיור והקצאת קרקעות בהתאם לצרכי המשק ויעדי הממשלה".