דובדבן
דובדבןצילום: דובר צה"ל

יום העצמאות ה-75: הרמטכ"ל רב אלוף הרצי הלוי הודיע הערב (א') למפקד יחידת העילית דובדבן סגן אלוף ד' כי נבחר להשיא את משואת צה''ל בטקס יום העצמאות בהר הרצל.

בנימוקים לבחירה בסא''ל ד' נכתב כי הוא "מטובי בניה של הארץ הזאת, פצוע צה"ל שהשתקם וחזר לשירות קרבי מלא, ומוביל את חייליו מדי יום ומדי לילה למבצעים עלומים ונועזים, שהודות להם כולנו יכולים לישון בשקט".

סא"ל ד' יעמוד בטקס בהר הרצל בשם כל הלוחמים והלוחמות החשאיים שבאומץ, בתחכום ובאנושיות גדולה מגנים על מדינת ישראל ועל אזרחיה.

שרת התחבורה מירי רגב הממונה על אירועי שנת ה-75 למדינת ישראל, הודיעה היום (א') לפרופ' אבי ריבקינד מבית החולים הדסה עין כרם בירושלים כי בחרה בו מקרב מומלצי הועדה הציבורית המייעצת להשיא משואה בהר הרצל ביום העצמאות.

פרופ' אבי ריבקינד הוא מחלוצי רפואת הטראומה בישראל. במשך שנותיו הרבות עמד בחזית המענה הרפואי לנפגעי טרור בבירה, והוא מוביל המיזם הארצי "צעירים נוהגים אחרת" להסברת הסיכון שבנהיגה לא זהירה.

פרופ' ריבקינד מלווה בהתנדבות ארגוני רפואה וסיוע רבים, מייעץ לקצין רפואה ראשי בצה"ל בתחום כירורגיה כללית וטראומה, ומוביל את "ועידת ישראל לרפואה" אותה יזם והקים.

רגב אמרה: ''עבודתו החלוצית של פרופ' ריבקינד הצילה אינספור בני אדם, בלי כל הבדל דת גזע ומין. במקצוענות שלו, באהבת האדם שלו, במסירות ובמרץ הבלתי נלאה, פרופ' ריבקינד הוא הסמל של רפואת הטראומה הישראלית''.

רגב הודיעה גם לורד בן סעדון כי בחרה בה מקרב מומלצי הועדה הציבורית המייעצת להשיא משואה בהר הרצל ביום העצמאות ה-75 למדינת ישראל. ורד בן סעדון נולדה בהולנד למשפחת גרים, עלתה לארץ והתיישבה בשומרון. יחד עם בעלה ארז הקימו את ביתם בישוב ברכה שבשומרון, ואת כל חסכונותיהם השקיעו ברכישת עשרים דונמים של כרם ומאוחר יותר בפתיחת יקב בשם 'טורא'.

על אף התמודדויות וקשיים רבים הפך היקב המשפחתי ליקב בוטיק איכותי, הזוכה בפרסים בינלאומיים ומביא כבוד לענף היין הישראלי כולו.

''הכרמים שנטעו אבותינו באדמת השומרון לפני אלפי שנים שבים היום לפרוח בזכות חלוצים כמו ורד בן סעדון. חלוצה, חקלאית, יזמית ואישה מעוררת השראה'', אמרה רגב.

שרת התחבורה רגב הודיעה היום גם לגיבור ישראל, תא"ל אביגדור קהלני, כי בחרה בו מקרב מומלצי הועדה הציבורית המייעצת להשיא משואה בהר הרצל ביום העצמאות. גם השחקן והיוצר שלום אסייג נבחר להשיא משואה בטקס הדלקת המשואות שייערך בליל יום העצמאות.

מדליקי משואות נוספים: נינה אבידר - מייסדת שותפה ויושבת ראש הכבוד של קרן אייסף, סיוון יערי - מייסדת ומנכ"לית עמותת "אינוביישן אפריקה", ואשת החינוך יהודית נגוסה - מייסדת וראש המכינה הקדם-צבאית "הזדמנות לשנות".