טקס הדלקת המשואות
טקס הדלקת המשואותצילום: Hadas Parush/Flash90

יו"ר האופוזיציה יאיר לפיד מסביר הבוקר (ה') את החלטתו להחרים את טקס הדלקת המשואות שייערך בשבוע הבא, ביום חגה של מדינת ישראל.

"בלב כבד החלטתי לא ללכת השנה לטקס המשואות'', כתב לפיד. ''מגיע לאביגדור קהלני יותר מאשר מדינה שהיא מסך מפוצל, גם לדיוויד בלאט. מגיעה לכולנו מדינה שביום הולדתה יש בה אהבה והיא תנצח.

''אני לא רוצה לשנוא אף אחד, אני רק לא משתתף בשידורי תעמולה ממשלתיים. חתמתי על הקריאה לא לערב את יום השואה ואת יום הזכרון במחאה. אהיה כמו תמיד בבית העלמין הצבאי. השכול הוא המקום שאליו אסור לתת לויכוח הפנימי להכנס. בשנתה ה-75 של המדינה אנחנו נהיה עצובים יחד, רק נשמח לחוד", כתב ראש האופוזיציה.

שרת התחבורה מירי רגב שאחראית על טקס הדלקת המשואות ביום העצמאות ה-75 למדינה, התייחסה אתמול להדרת הציבור החרדי מרשימת משיאי המשואות. רגב סיפרה: ''היתה פניה אחת לאשה חרדית שהוועדה המליצה עליה, אנחנו מכבדים את הצניעות של אותה אישה''.

על החשש מפרובוקציה בטקס מצד מתנגדי הרפורמה המשפטית אמרה רגב כי ''טקס הדלקת המשואות לא שייך למפלגה כל שהיא. זה טקס של עם ישראל והוא יועבר כולו בשידור חי. מי שיפעל בניגוד לחוק ויפריע - יטפלו בו כמו שמטפלים במפירי חוק''.

רגב הזמינה את ראשי האופוזיציה לטקס הדלקת המשואות. "אני קוראת מכאן לראשי האופוזיציה, שמור לכם כיסא של כבוד לידי בטקס. אני מתכוונת לצלצל באופן אישי לבני גנץ, ליאיר לפיד ולכל מנהיגי האופוזיציה ולהזמינם לטקס המשואות. בואו נשים את כל המחלוקות בצד ונראה לעם שאנו יכולים להיות מאוחדים בימים קדושים אלו".

בתגובה ליאיר לפיד שתקף את ההנחיה שלה למארגני הטקס לשדר הקלטה במקרה שתפרוץ מחאה היא ענתה: "במקום שיאחד, הוא בוחר לפלג".

לפיד השיב לרגב בחשבון הטוויטר שלו: ''השרה רגב, הכסא שלי בטקס המשואות, ישאר ריק כי לא השארתם לי ברירה. אני אוהב את המדינה אהבת נפש, אבל בשלושה חודשים קרעתם את החברה הישראלית ושום מופע זיקוקים מזוייף לא יכסה על זה. אם אחדות העם היתה כ"כ חשובה לכם לא הייתם מפרקים את הדמוקרטיה שלנו והייתם הולכים לעבוד עבור אזרחי ישראל''.