בלאט (משמאל)
בלאט (משמאל)צילום: האתר הרשמי של מכבי ת"א

בתארים רבים זכה דייויד בלאט במהלך קריירת הכדורסל הענפה שלו, כשחקן וכמאמן - מאמן העונה ברוסיה, אליפות וגביע באיטליה, אליפויות אירופה כמאמן וכעוזר, מאמן העונה באירופה, אליפויות וגביעים בישראל, מאמן העונה בישראל, אליפות היורוקאפ, אליפות אירופה בנבחרות ואפילו אליפות ה-NBA, אך התואר הגדול ביותר בו זכה היה הערב (ראשון) כאשר נבחר להדליק משואה בטקס המשואות המרכזי בהר-הרצל שבירושלים.

השרה מירי רגב הממונה על אירועי שנת ה-75 למדינת ישראל הודיעה היום (ראשון) לדייוויד בלאט כי בחרה בו להשיא משואה בהר הרצל ביום העצמאות.

תחילת דרכו של בלאט, מאמן כדורסל מהבכירים בכדורסל הישראלי, הייתה עם הגעתו ארצה למשחקי המכביה בסופם החליט לעלות לארץ והשתלב בענף הכדורסל בתחילה בתור שחקן ובהמשך כמאמן מוצלח במיוחד.

למעשה, בלאט עשה היסטוריה כשהיה למאמן הישראלי היחיד שאימן בליגת הכדורסל הטובה בעולם, ליגת ה-NBA, כאשר אחרי שזכה עם מכבי ת"א באליפות אירופה בכדורסל ב-2014, מונה למאמן קליבלנד קאבלירס מליגת ה-NBA ואימן את אחד מגדולי שחקני הכדורסל בכל הזמנים לברון ג'יימס.

בלאט אמנם פוטר לאחר עונה וחצי מקליבלנד אך באותה עונה זכתה קבוצתו באליפות ה-NBA ובכך הוענקה לו טבעת האליפות הרשמית של הליגה הטובה בעולם.

באוגוסט 2019 פרסם בלאט כי הוא חולה בטרשת נפוצה אך גם מחלתו זו לא מנעה ממנו להמשיך ולעסוק בענף הכדורסל, כאשר לאחר ששימש כיועץ מקצועי בקבוצת ניו-יורק ניקס מליגת ה-NBA, כיום הוא משמש בתפקיד זה במכבי תל אביב אליה חזר וכבר בעונתו הראשונה בה מחדש, העפילה זו לפלייאוף היורוליג.

השרה רגב, אמרה על הבחירה בבלאט כי "דייוויד בלאט מייצג את התרומה האדירה של העולים מארצות הברית ומכל תפוצות ישראל לספורט הישראלי ולמדינת ישראל כולה. בהופעותיו הרבות בעולם כמייצג של הספורט הישראלי הוא מקור השראה לרבים שהולכים בעקבותיו".

בלאט מצטרף לשורה של מדליקי משואות מעולם הספורט, כאשר קדמו לו ספורטאים כמו ענבל פיזרו, קרן לייבוביץ', לי קורזיץ, מוטל'ה שפיגלר, אסתר רוט-שחמורוב, יעל ארד, אלכס אברבוך, אלי אוחנה, טל ברודי, שמעון מזרחי, רלף קליין, שחר פאר, מנשה זלקה ופסקל ברקוביץ' שהדליקו בעבר.