רעות עמיחי
רעות עמיחיצילום: חופשי

שרת התחבורה מירי רגב הממונה על אירועי שנת ה-75 למדינת ישראל, הודיעה היום (א') לרעות עמיחי בת ה-17 מהיישוב נטע בחבל לכיש, מתנדבת ארגון השומר החדש, כי בחרה בה מקרב מומלצי הוועדה הציבורית המייעצת להשיא משואה בהר הרצל ביום העצמאות.

"השומר החדש" הינו ארגון חברתי חינוכי וציוני שהוקם בשנת 2007 על ידי קבוצת מתנדבים אוהבי הארץ בכדי לסייע ולהעצים חקלאים וגורמי אכיפה בשמירה על אדמות המדינה ובמקביל לחבר את תושבי הארץ כולה, בדגש על הדור הצעיר, לאדמה, לאהבת הארץ, ציונות וערבות הדדית.

מאז היווסדו בשנת 2007 מוביל הארגון עשרות אלפי ישראלים בפעולות התנדבות חקלאית מגוונת לצד פעילויות חינוכיות שערכי העמל, הערבות ההדדית, האומץ האזרחי ואהבת הארץ הן עמודי התווך שלהן.

רעות מתנדבת בשומר החדש למעלה מ-3 שנים, ופעילה בתכנית מנהיגות צעירה של השומר החדש ע"ש אלכסנדר זייד. היא נבחרה על ידי ראשי הארגון לייצג את אלפי המתנדבים.

השרה רגב: ''רעות וחבריה בארגון השומר החדש מסמלים את כל מה שטוב ויפה בחברה הישראלית – אהבת הארץ, ציונות וערבות הדדית. רעות היא ההוכחה שדור העתיד של מדינת ישראל הוא דור נפלא, ואני גאה בה מאוד''.

מוריאל נתיב, יו''ר המזכירות של היישוב נטע הנמצא בחבל לכיש, מסר כי הוא ''גאה ברעות על עשייתה המרובה למען עם ישראל וארץ ישראל בשומר החדש, רעות מייצגת את נוער נטע הפועל במגוון תחומי עשייה והתנדבות. רעות עלי והצליחי''.

רשימת מדליקי המשואות ליום העצמאות 2023, כפי שפורסמה עד כה: אביגדור קהלני, דייויד בלאט, ורד בן סעדון, שלום אסייג, סא"ל ד' מפקד יחידת דובדבן, מייסדת עמותת "אינוביישן אפריקה" סיוון יערי, פרופסור אבי ריבקינד, יהודית נגוסה - מייסדת וראש המכינה הקדם-צבאית "הזדמנות לשנות", נינה אבידר - יושבת ראש הכבוד של קרן אייסף, ד"ר חתאם חוסיין מבית החולים רמב"ם.