מירי רגב
מירי רגבצילום: Yonatan Sindel/Flash90

שרת התחבורה מירי רגב זועמת בעקבות המחאה שהשמיע קברניט אל על נגד רפורמת המשפט בזמן טיסה לניו יורק.

לפי בכיר במשרד התחבורה, השרה מירי רגב כועסת על אל על ואמרה שהטייסים מתנהלים כאילו הם בעלי הבית פעם אחר פעם. השרה שוחחה עם הנהלת החברה ומצפה שהחברה תפעל בהתאם ותכבד את היותה חברה לאומית.

"אולי מסלולי הטיסה ברורים, אבל כנראה הכיוון של החברה הולך לאיבוד. המציאות הזאת לא יכולה להימשך, משהו לא טוב קורה שם", אמרה רגב.

כאמור, במהלך טיסת אל על היום (שלישי) לניו יורק נשמע הקברניט אומר בכריזה כי "דברים כמו יום השואה יכולים לקרות פוטנציאלית בדיקטטורות, ואנחנו נלחמים שישראל תישאר מדינה דמוקרטית".

הטייס אמר את הדברים בסיום תהליך הבורדינג בנתב"ג, ולפני ההמראה של טיסה מספר 007 לניו יורק שהמריאה מנתב"ג בשעה 10:50. הטייס אמר דברים אלו בעברית ובאנגלית. הקברניט קישר בין האירועים ההיסטוריים למחאה נגד הרפורמה המשפטית.

חברת הכנסת קטי שטרית מהליכוד הגיבה: ''יש לא מעט נוסעים שככל הנראה לא הרגישו 'הכי בבית בעולם' כשהקברניט החליט לתת מניפסט פוליטי דמגוגי שמוזיל את היום הקדוש הזה. אני מצפה מהנהלת אל על לטפל באירוע הזה בחומרה''.

מחברת אל-על נמסר בתגובה: "חברת אל על מגנה אמירות פוליטיות מכל סוג שהוא, של מי מאנשיה במסגרת עבודתם ובוודאי לא במטוסיה שלא יכולים להוות במה לפעילות מסוג זה. החברה מורה להימנע מכך, בפרט ביום כה רגיש ומשמעותי לעם ישראל. המקרה החריג הזה שאינו משקף את אנשיה וערכיה של החברה, ייבדק בצורה יסודית ע"י הגורמים הבכירים בחברה. אל על היא חברת התעופה הנושאת את דגל ישראל על זנב מטוסיה, וככזו משקפת את הפסיפס הישראלי כולו"