בית עלמין צבאי
בית עלמין צבאיצילום: פלאש 90

העיתונאי בן כספית שיתף היום (שני) בעמוד הטוויטר שלו סרטון שבו נראה בית קברות צבאי עם דגלי ישראל והכיתובים "במותם ציוו לנו את החיים", "במותם ציוו לנו את החירות", במותם ציוו לנו את השוויון", "במותם ציוו לנו דמוקרטיה" ולבסוף "חללי צה"ל מצטרפים למחאה".

הסרטון שנועד למחות על הרפורמה המשפטית שמקדמת הממשלה עורר סערה גדולה ברשת, וכספית מחק את הסרטון מחשבון הטוויטר שלו.

יו"ר ארגון יד לבנים אלי בן שם הגיב: "בשעות האחרונות, תחת הכותרת 'חללי צה"ל מצטרפים למחאה', רץ ברשתות החברתיות סרטון שמנסה לעשות שימוש ציני בזכרם של הנופלים לצרכים פוליטיים. אנו מגנים זאת בכל תוקף ורואים בכך פגיעה חמורה ברגשותיהם של רבים מקרב משפחת השכול, שאינם מזדהים עם האמירה הזו".

בן שם הוסיף כי "לאיש, מאף צד של המפה הפוליטית, אין זכות לעשות שימוש בחללי צה"ל לצרכיו. בתי העלמין הצבאיים הם המקום הקדוש ביותר במדינת ישראל ואני קורא לכולם, אנא, הימנעו מצעדי מחאה או תמיכה כלשהם על קברי החללים. בואו נעבור יחד את יום הזיכרון, ברגישות, באחדות ומעל הכל ובשמירה על כבוד הנופלים".

פרשן חדשות 12 עמית סגל אמר כי מדובר בסרטון מחליא: ''מכל המיצגים המחליאים, וברוך השם היו כאלה מכל הצדדים, סרטון שמשתמש במצבות של חללי צה"ל ומגייס אותם למחאה נגד החקיקה המשפטית הוא שיא השיאים. אבישי עברי נשחט חי לפני ארבע שנים על שבריר פריים מחלקה צבאית. הזעזוע בררני'', הוסיף סגל.

כאמור כספית מחק את הסרטון מעמוד הטוויטר שלו ואמר לאתר 'ישראל היום' כי "זה לא סרטון שלי אז אין לי כל כך מה להתייחס אליו. העליתי את הסרטון שאותו הכין אח שכול על קבר אחיו. כשהבנתי שזה גורר תגובות קשות וגם פוגע במשפחות שכולות אחרות, ואף קיבלתי על זה פניות בפרטי, הורדתי אותו. יממה לפני יום הזיכרון, עדיף ככה".