מצטייני הנשיא מהפלוגות החרדיות
מצטייני הנשיא מהפלוגות החרדיותצילום: עמותת נצח יהודה

בטקס מצטייני נשיא המדינה לכבוד יום העצמאות ה-75 שנערך היום קיבלו שלושה חיילים מהפלוגות החרדיות את הצטיינות נשיא המדינה על פועלם והצטיינותם בשירות הצבאי.

המצטיין אברהם בר נוי, לוחם נצח יהודה הופתע בטקס על ידי אמו שהחליטה לבוא ברגע האחרון. האם קיבלה את עזרת לשכת נשיא המדינה להיכנס לטקס ולהפתיע את בנה.

המצטיין השני הוא בני ברים שהחל את דרכו בשירות הצבאי במכינה הקדם צבאית החרדית 'ניצוץ' המופעלת ע"י עמותת נצח. בני עבר את הגיבוש היוקרתי לחטיבת הצנחנים והצטרף לשורות לוחמי הפלוגה החרדית חץ.

המצטיין השלישי הוא בנימין גופין, לוחם בפלגה החרדית בחיל האוויר - מגיני הנגב. בנימין נמצא בימים האחרונים לשירותו הצבאי וזוכה להצטיינות על שירות מיוחד. בנימין עלה מחו"ל ושירת כחייל בודד ואף לווה ע"י משפחת סעיד - משפחה מהיישוב מעון שנרתמה ללוותו באופן אישי.

סרן שמואל קירש מפקד הפלוגה החרדית בחיל האוויר כתב היום: "התרגשתי היום כל כך לראות את הלוחם המיוחד שתחת פיקודי מקבל את אות ההצטיינות מנשיא המדינה. אני כבן למשפחה חרדית מבין מאוד עד כמה האירוע הזה שחייל חרדי מקבל את אות ההצטיינות בבית הנשיא הינו אירוע חריג מאוד בנוף הישראלי ואני חייב לומר שבנימין הוא סמל ודוגמה למה זה חייל ולוחם הוא עשה כברת דרך קשה ומייגעת, עלייה לארץ, לימוד עברית ומעבר מאזרח ותלמיד ישיבה לחייל ומחייל ללוחם ומעולם לא התייאש ומעולם לא התגאה. זאת יהדות, זאת ישראליות זאת חלוציות".

מנכ"ל עמותת נצח יהודה יוסי לוי שהשתתף בעצמו בטקס שיתף על ההתרגשות הרבה לראות את בני, אברהם ובנימין, עולים לבמה ומקבלים את ההוקרה על שירות מאתגר ומוצלח. "שירות חרדים בצה"ל הוא בשורה אמיתית, זהו הגשר הכנה בין המגזרים ואנו גאים בלוחמים שעמלו וזכו להצטיינות רבה".