בועז ביסמוט
בועז ביסמוטצילום: Olivier Fitoussi/Flash90

חבר הכנסת בועז ביסמוט מהליכוד לא מתרגש מהסקרים המנבאים נסיגה משמעותית בכוחה של מפלגתו ומתפרסמים בימים האחרונים.

"אין בחירות באופק, גם לא יהיו בחירות בעוד הרבה מאוד חודשים ולפי דעתי בשנים הקרובות. הקואליציה יציבה, באה לעבוד, לפעול, אנחנו רצים מרתון, התחייבנו ואנחנו מתחילים לעמוד בהבטחות שלנו. אני לא מהמתרגשים מתוצאות נמוכות בסקרים", אמר ביסמוט בראיון ל-103FM.

לדבריו, "אני לא מודאג. למצביעי הליכוד יש ציפיות מאיתנו ואנחנו פעלנו - פשוט התקשורת לא מדווחת על כך. מעבר לתוכנית חינוך חינם לגילי 0 עד 3, אני מדבר על יוקר המחיה. במושב החורף דיברנו כל הזמן על הרפורמה והמחאה, אבל לא נאמר שעברה בקריאה ראשונה הגדלת נקודת זיכוי מס להורים והגדלת מענק עבודה".

"הכול מתכונן, הבטחנו, מקיימים. הממשלה הזו מתפקדת ועובדת כמה חודשים, אבל היא כאן לארבע שנים. תנו זמן. אם הרפורמה המשפטית באמת היה הלחם של תחילת כהונתה של הממשלה הזו, הרי שיוקר המחיה זה החמאה. אפשר לפעול גם וגם. אנחנו מסוגלים לעשות הרבה מאוד דברים. אתמול ההצגה של חוק החינוך מראה כמה אנחנו עושים. אנחנו לא מאלתרים, אנחנו עובדים באופן מסודר ומתוכנן", הוסיף.

נזכיר כי סקרים שפורסמו במהדורות החדשות אמש חזו כי אילו הבחירות לכנסת היו נערכות היום, כוחן של מפלגות הקואליציה היה נחלש באופן משמעותי. לפי סקר חדשות 13, גוש המפלגות התומכות בראש הממשלה בנימין נתניהו היה זוכה ב-49 מנדטים (לעומת 64 היום ו-46 בסקר הקודם של הערוץ), ואילו גוש מפלגות האופוזיציה שהיו חלק מקואליציית בנט-לפיד היה זוכה ב-62 (לעומת 51 היום). לפי סקר כאן 11, גוש מפלגות הקואליציה היה זוכה ב-51 מנדטים, ואילו הגוש הנגדי היה מקבל 63 מנדטים.

ח"כ ביסמוט גם הגיב לביקורת של חברו ח"כ דוד ביטן על התנהלות הליכוד בנוגע לרפורמה המשפטית. "ביטן ידידי משתייך למפלגה דמוקרטית בה לכל אחד יש את החופש להגיד את מה שעל ליבו. אנחנו נציגי ציבור, לא בובות. זה שצריך לעשות יותר אין ספק. זה היופי בליכוד, זו הדמוקרטיה - כל אחד יכול להגיד את דעתו. אנחנו פועלים למען כלל אזרחי ישראל, השהיית החקיקה באה כתוצאה. שוב נזכיר - הממשלה הקודמת לא כל כך התחשבה בציבור. ראש הממשלה ושר המשפטים עובדים יפה מאוד, אני מבין שיש רצון להראות שכאילו יש אי הסכמות ואף יותר מזה, לגמרי לא נכון. יש רצון לייצר מיצג שווא".