טרור אבנים. ארכיון
טרור אבנים. ארכיוןצילום: חננו

בית הדין הצבאי ביהודה גזר במסגרת הסדר טיעון עונשי מאסר על 9 מחבלים אשר ביצעו לפני שנתיים פיגוע אבנים בבנימין, בו נפצעה יהודייה בראשה באורח קשה. המחבלים יפצו את הנפגעת בסכום של 104,000 ₪.

עונשי מאסר של 5 ו-6 שנות מאסר נגזרו על 9 המחבלים. הפיגוע התרחש בחודש ינואר 2021 במהלכו נסעה יהודייה תושבת האזור בכביש סמוך לכפר דיר ניזאם שבבנימין. לפתע הגיחו המחבלים אשר יידו לעברה אבנים מטווח אפס. הנוסעת היהודייה נפגעה בראשה באורח קשה ופונתה בבהילות לבית החולים. בעקבות הפיגוע נזקקה היהודייה לתהליך שיקום רפואי ארוך ומייסר.

הנפגעת, רבקה טייטל, אישתו של ג׳ק טייטל, מסרה לאחר מתן גזר הדין: "מאז הפיגוע אני מתמודדת עם שיקום ארוך שלי ושל ילדי שהיו עימי ברכב. גזר הדין של מספר שנות מאסר בלבד למחבלים אשר ניסו לרצוח אותי ואת ילדי היא חרפה. בנוסף, סכום הפיצויים שהושת על המחבלים הוא מגוחך, לאדם רגיל סכום של 100,000 ₪ נשמע גדול אבל האמת היא שזהו חלק מזערי מעלויות השיקום שלי ושל משפחתי. את מחיר הפיגוע אני וילדי נמשיך לשאת לכל חיינו. אני מצפה כי מדינת ישראל תחמיר מאוד את עונשם של מחבלים המנסים לרצוח יהודים ותחזיר את ההרתעה".

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המייצג את טייטל מסר: "התוצאה של תשעה מחבלים שנכנסו לכלא ל-5 ול-6 שנים בגין פיגוע האבנים בנוסף לפיצויים ששולמו על ידם. היא תחילת הדרך ביצירת ענישה מרתיעה כלפי המחבלים. אנו מברכים על פעילות כוחות הביטחון והפרקליטות הצבאית שהניחו את ידם על כלל השותפים לאירוע החמור והביאו לענישה של ממש. לאור המצב הביטחוני בכבישים אנו קוראים להחמיר יותר ויוצר בענישת המחבלים ולפעול לכך שכל מי ששותף בזריקת אבנים ישלם על כך מחיר כבד".