כלב הימ"מ שנהרג בשכם
כלב הימ"מ שנהרג בשכםצילום: דוברות משמר הגבול

כלב הימ"מ "ג׳אנגו" נהרג הבוקר (ה') בפעילות המבצעית בקסבה של שכם, במהלכה חוסלו המחבלים שביצעו את הפיגוע בבקעת הירדן בו נרצחו לוסי די ושתי בנותיה מאיה ורינה הי"ד.

במסגרת הפעילות, תוך חילופי אש כבדים, נהרג כלב הימ"מ "ג׳אנגו", בן ה-7, אשר מנע בגופו פגיעה בחיי הלוחמים בעת שהמחבלים פתחו בירי לעברם.

ג׳אנגו היה שותף למאות פעילויות של הימ"מ בהם לחם לצד לוחמי היחידה בפעולות לסיכול טרור ומעצר מבוקשים.

כלב הימ"מ שנהרג בשכם
כלב הימ"מ שנהרג בשכםצילום: דוברות משמר הגבול

כאמור, בפעילות משותפת של שב"כ, מג"ב, ימ"מ וצה"ל חוסלו הבוקר שני המחבלים שרצחו את לוסי, מאיה ורינה די הי"ד בפיגוע ירי בצומת חמרה בבקעת הירדן. המחבלים הם חסן קטנאני ומעאד מצרי, פעילי חמאס, שאותרו בדירת מסתור בקסבה בשכם. חוסל גם פלסטיני שסייע להם.

עם התרחשות הפיגוע החל מאמץ מודיעיני ומבצעי של שב"כ וצה"ל אשר הוביל לאיתור דירת המסתור. בעקבות מידע מודיעיני ממוקד של שב"כ, לפנות בוקר פשטו לוחמי שב"כ, ימ"מ וצה"ל על הדירה ובחילופי האש נהרגו שני הרוצחים. בנוסף, נהרג אברהים חורה, סייען בכיר של המבוקשים.

בדירת המבוקשים אותרו שני רובי M16 וקלצ׳ניקוב. המבצע לחיסול המחבלים נמשך שעה וחצי, עם 200 לוחמים של צה''ל והימ"מ.

המפכ"ל קובי שבתאי שיבח את הכוחות שנטלו חלק בפעולת חיסול המחבלים ומסר: "עוד ביום הפיגוע אמרתי כי לא נעצום עין ולא נשקוט עד אשר נסגור מעגל ונגיע אל המחבלים. את אותם הדברים אמרתי גם באופן אישי לאבי המשפחה ליאו די במהלך ביקור ניחומים בביתו עוד בימי השבעה. היום , בתום מאמץ מודיעני שבו נטלו חלק כל כוחות הבטחון בהם צה"ל שב"כ הימ"מ ומג"ב המעגל נסגר והמחבלים חוסלו. שוב הוכח כי ידה הארוכה של מערכת הבטחון מגיעה בעבודה נחושה לכל מי שעוסק בטרור רצחני. ברצוני לשבח את המקצועיות ושילוב הזרועות בין צה"ל שב"כ משטרת ישראל ומג"ב אשר מוביל לא אחת לסיכולם של מעשי טרור מתוכננים והתארגנויות טרור והבוקר יכולות אלו הובילו לחיסול המחבלים ומעצר המבוקש".