פעילות צה"ל, ארכיון
פעילות צה"ל, ארכיוןצילום: דובר צה''ל

שני מחבלים שביצעו השבוע את פיגוע הירי באבני חפץ בשומרון חוסלו הבוקר (שבת) במהלך פעילות של כוחות צה"ל בטול כרם.

המחבלים חמזה קריוש וסאמר אל שאפי, מזוהים עם הג'יהאד האיסלאמי ולפי החשד תכננו לבצע פיגועים נוספים בזמן הקרוב.

דובר צה"ל מסר כי נעצרו שני חשודים נוספים במעורבות בפיגוע: מחמד עבד אלפתאח בלידי ואבראהים אחמד כסבה, בני 21 ו-19 מטול כרם. השניים הועברו להמשך חקירת שב"כ.

ראש מועצת שומרון, יוסי דגן, בירך על חיסול המחבלים. "פיגוע שמסתיים במחבל מחוסל הוא הסיום הנכון. אני מחזק את כוחות הביטחון על פעולתם הנחושה והאמיצה, את מח"ט מנשה אל"מ אריק מויאל. אולם בל נטעה. לכידת מחבלים לאחר מעשה לא עוצרת את הטרור. על בכירי צה"ל והממשלה לשנות את הפרדיגמה. חזרה על אותה פעולה שוב ושוב ללא תוצאה אינה מועילה".

"הגיע הזמן לחסל את תשתית הטרור של הרשות הפלסטינית הרצחנית בפעולה התקפיתף להחזיר את המחסומים הביטחוניים, ולהשאיר את מחסום שופה שאפשר למחבל להגיע לשלושה ישראלים ולירות בהם לאור יום ולא להוריד את המחסום לאחר שתרד ההתעניינות התקשורתית. אין דרך אחרת", דברי דגן.

מדובר על פיגוע שהתרחש השבוע ביום שלישי לפני השעה 8:00 בבוקר. מחבל פתח בירי לעבר רכבים ישראלים שנסעו בסמוך ליישוב אבני חפץ שבשומרון. מתחקור ראשוני עלה כי המחבל יצא מרכבו ופתח בירי לעבר שלושה כלי רכב במקום, שנגמר עם פצוע קל בראשו ושתי נפגעות חרדה. נהגת רכב אחד הצליחה לברוח מהמקום והיא זו שהעבירה דיווח למוקד על הפיגוע.

שני רכבים נקלעו לפקק תנועה וגם הם נפגעו מירי. חלון אחד הרכבים נופץ מהירי והנהג, רן רוזן בן ה-39, נפצע באורח קל ופונה על ידי צוותי מד"א לבית החולים לניאדו בנתניה.