איתמר בן גביר
איתמר בן גבירצילום: Avshalom Sassoni/Flash90

שגרירים מהאיחוד האירופי מאיימים כי אם השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר יגיע לאירוע "יום אירופה" ביום שלישי הם יחרימו את האירוע ולא יגיעו.

על פי דיווח של עמיחי שטיין ב'כאן חדשות', החשש בקרב שגרירי האיחוד האירופי בישראל הוא ש"בן גביר ינסה לתפוס טרמפ באמצעות האיחוד האירופי כדי לקבל לגיטמציה". ולכן, כבר כעת, ההערכה היא שגם אם בן גביר יגיע - לא יתאפשר לו לנאום.

מחר יתכנסו שגרירים מהאיחוד האירופי כדי לדון איך פותרים את הפלונטר מול ממשלת ישראל. נשקלת אפשרות לוותר על נציגות רשמית של המדינה באירוע.

בשבוע שעבר טענו גורמים באיחוד האירופי כי חשו אי נוחות משיבוצו של בן גביר כנואם מטעם הממשלה באירוע. משלחת האיחוד לישראל אף ניסתה להפעיל לחץ כדי לשנות את השיבוץ של בן גביר אך בממשלה לא נענו לבקשה.

בלשכת בן גביר התייחסו הבוקר (ראשון) לדיווחים לפיהם באיחוד האירופי לא אהבו את שיבוצו כנציג הממשלה ב"יום אירופה" ואת העובדה שהוא צפוי לנאום באירוע.

"השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר שובץ כנציג ממשלת ישראל ביום אירופה ואישר את הגעתו. השר ינאם בין היתר על חשיבות המלחמה המשותפת בטרור, יברך את מדינות אירופה, יקרא לחיזוק שיתופי הפעולה וידגיש שיש להתאחד סביב המאבק בג'יהאד והטרוריסטים ובמקביל יציין כי ראוי שהמדינות לא יממנו מיזמים נגד חיילי צה"ל ותושבי ישראל".

"השר מאמין שגם אם נציגי האיחוד 'לא תומכים בדעותיו' כפי שפורסם בהודעתם, הם מבינים היטב שישראל היא דמוקרטיה ובדמוקרטיה מותר לשמוע גם דעות שונות", נמסר מטעם לשכתו.