שבת לסטודנטים
שבת לסטודנטיםצילום: חב"ד בקמפוס

כ-2,000 סטודנטים מכל גווני הקשת ומ-40 מכללות ואוניברסיטאות השתתפו בשבת האחרונה ב-5 מוקדים ברחבי הארץ של סעודות שבת שאורגנו על ידי חב"ד לסטודנטים.

באילת השתתפו יותר מ-1,000 סטודנטים במה שהוכתר כ"סעודת השבת הגדולה בארץ". שבתונים נוספים התקיימו בירושלים וכפר חב"ד, אריאל והטכניון בחיפה, זאת כחלק מהפעילות השוטפת והייחודית של 40 שלוחי חב"ד בקמפוסים והמכללות ברחבי הארץ.

ברוב המוקדים, הסטודנטים יושבים יחד עם שלוחי חב"ד ונמצאים באווירה מרוממת ועילאית של 24 שעות שבה הם התנתקו מההווי היום יומי ומהלימודים הקדחתניים.

בסעודת ליל שבת באילת השתתף הרב משה שילת, שמנהל בין היתר את "חב"ד בקמפוס ישראל" והוא התוועד עם הסטודנטים הרבים והרצה בפניהם ביחד עם המארח הרב אסי פישמן שליח חב"ד בקמפוס באילת והרב דניאל כאלב השליח בקמפוס האוניברסיטה העברית בגבעת רם.

לדברי הרב פישמן: "היה מדהים לראות את הקהל העצום שר יחד 'לכה דודי' ו'שלום עליכם', ומשתתפים בקידוש. במשך שעתיים ברציפות הם ישבו יחד ושרו בצוותא את שירי השבת והאזינו בקשב רב לדברי התורה. אני בטוח שהסעודה הזו תותיר את חותמה עליהם למשך זמן רב".

הרב משה שילת: "תופעת הפלא של סעודות שבת בקמפוסים בישראל היא כבר דבר של קבע, כאשר בכל שבת משתתפים בממוצע כ-1,000 סטודנטים בבתי חב"ד ייעודים בכל הארץ. השבת הגענו למספר שיא של משתתפים שזה דבר גדול ומרענן. הפעילות הברוכה הזו מעניקה לנו זריקת מרץ לחשוב בגדול ודוחפת אותנו להמשיך בפעילות השוטפת בקמפוסים ובמכללות ברחבי הארץ 24 שעות ביממה, בידי 40 השלוחים המסורים והנמרצים. הם מחוללים מהפכה יהודית אדירה שקשה לתאר".