רבבות יהודים יעלו ביממה הקרובה למירון, להשתתף בשמחתו של רשב"י ביום ההילולא בל"ג בעומר.

אירועי ל"ג בעומר ייפתחו בשעה 20:30 במעמד ההדלקה המרכזי על גג הציון, על ידי האדמו"ר מבאיאן, ומאז, ולמשך 24 השעות הקרובות - שלושים מעמדי הדלקות ייערכו על ידי גדולי התורה והחסידות, מכל החוגים והעדות, רובם במתחם ההילולא, וחלקם במתחם בני עקיבא או במושב מירון.

לתועלת המתפללים הרבים הוכנו השנה מתחמי תפילה מיוחדים, לגברים ולנשים. הכניסה למערת הרשב"י תתאפשר באמצעות שני מסלולים - מהיר יותר ואיטי, על מנת לאפשר לכמות גדולה ככל הניתן של מתפללים להגיע לציון.

הילולת הרשב"י במירון
הילולת הרשב"י במירוןצילום: דוברות

אחרי הפוגה, השנה שוב יפעלו מתחמי הכנסת אורחים, שיחלקו ח"י רוטל כסגולה הידועה, ודברי מאכל. במקום מיוחד, ברחבה של תולדות אברהם יצחק לשעבר, יתקיימו הריקודים המסורתיים לכבוד התנא האלוקי רבי שמעון בר יוחאי.

מאות ילדים נרגשים יגיעו עם הוריהם לחגוג חלאקה לקראת גיל 3, בהתאם למנהג שייסד האר"י הקדוש. עבורם הכינו מתחם מיוחד עם מקום לבצע את התספורת הראשונה, ובו יחלקו להם חבילות ממתקים.

במהלך היום, יתקיים אירוע מיוחד עבור בני משפחות 45 קדושי מירון, סעודת מצווה וסיום ש"ס משניות, עם תוכנית לזכר הקדושים, בהשתתפות רבנים ואישי ציבור.

במשרד ירושלים ומסורת מזכירים לציבור כי ההגעה ביום ל"ג בעומר למירון תתאפשר רק באמצעות רכישת כרטיסים מראש, בתחבורה הציבורית או ברכבים פרטיים.

השר הרב מאיר פרוש: "במהלך התקופה האחרונה, פעלנו יחד עם פרויקטור ההילולא הרב יוסי דייטש על מנת להתאים את מתווה ההילולה, כדי שכולם יוכלו להשתתף בתפילה, בשמחה ובביטחה. הגדלנו את מספר המשתתפים, הרחבנו את זמן השהות בהר, ואפשרנו שלושים מעמדי הדלקה. כעת, אין הדבר תלוי אלא בכלל הציבור, שנקרא להקפיד על ההנחיות, על מנת לאפשר את קיום ההילולא על בסיס המתווה המורחב, גם בשנים הבאות בעז"ה. להישמע להנחיות הסדרנים בשטח, לשמור על הזמנים, ולהגיע הביתה בעז"ה בשלום".

פרויקטור ההילולא הרב יוסי דייטש הוסיף "בפעילות המבורכת של השר הרב מאיר פרוש, בשיתוף פעולה עם המשטרה וכל הגורמים הרלוונטיים, הצלחנו ב"ה להציג מתווה מורחב שיאפשר לחגוג את הילולת הרשב"י בשמחה, מתוך שמירה על בטיחות הציבור".

"הכשרנו מתחמים חדשים ודרכי גישה, הפחתנו את ההגבלות על כמות הקהל ובכך הרחבנו את משך הזמן שניתן להיות במירון ביום ההילולא, במקביל להגדלה משמעותית של מספר החוגגים במקום. עשינו הכל כדי שתוכלו להגיע לרשב"י בנוחות ובביטחה, עם נקודות רענון בדרכים, ועוד".

"אבל השנה היא שנת מבחן שתשפיע על השנים הבאות, וזה כבר תלוי בכל אחד ואחד מהעולים לאתרא קדישא מירון. הקפידו על ההנחיות, כדי שגם השנה נחגוג את ל"ג בעומר בביטחה ובשמחה, וגם בשנים הבאות".