הדלקת ל"ג בעומר בישיבת חומש

תלמידי ורבני ישיבת חומש ציינו הערב (שני) את ל"ג בעומר והילולת רבי שמעון בר יוחאי ביישוב חומש יחד עם עשרות אנשים שבאו לתמוך ולחזק את תלמידי הישיבה. הרב אלישמע כהן, ראש הישיבה כובד בהדלקה לכבוד רבי שמעון בר יוחאי.

שמואל וונדי, מנכ"ל ישיבת חומש ברך את המשתתפים בהילולה ואמר: "ברוך ה' האור של רשב"י שורה גם בחומש. כמו שהדלקנו היום את האור של רשב"י נמשיך להאיר את אורה של חומש עד להסדרה מלאה של הישוב שימלא בתים מפיצי אור ותורה לכל עם ישראל".

נזכיר, כי לפני כחודש בוטל חוק ההתנתקות האוסר על שהיית יהודים בצפון השומרון. בסביבת ישיבת חומש הדגישו כי למרות ביטול ההתנתקות הישיבה עדיין טרם הוסדרה.

"הממשלה עשתה צעד גדול וחשוב של תיקון וביטלה את איסור כניסת הישראליים לחומש, אך לצערנו הישיבה טרם הוסדרה ויש עוד דרך בכדי להסדיר את ההתיישבות בצפון השומרון ולהחזיר את חומש להיות ישוב מוסדר", הסבירו.

אנשי חומש מקווים כי הממשלה תמשיך בקידום ההסדרה: "הממשלה הבטיחה, כל ראשי הקואליציה, ובכירי השרים התחייבו כי חומש תוסדר, זה עוגן גם בהסכמים הקואליציוניים, אנחנו בע"ה מקווים שהדבר יוסדר ויושלם בהקדם. התמיכה בחומש היא אדירה, הציבור רוצה לראות את הממשלה מסיימת פה את מה שהתחייבה".