שוברים שתיקה
שוברים שתיקהצילום: חזקי ברוך

אוניברסיטת בר־אילן אסרה על תא סטודנטים להזמין להרצאה נציגה מארגון השמאל "שוברים שתיקה", בטענה שמדובר ב"ארגון שמוציא את דיבת צה"ל רעה בעולם כולו".

חברי התא של תנועת "עומדים ביחד" ביקשו לקיים את המפגש לפני כמה שבועות והוא נאסר על ידי הנהלת בר אילן. ועדה של המוסד האקדמי אמורה לדון בהמשך החודש בערעור שהגישו הסטודנטים על הפסילה.

לפי הדיווח בעיתון ''הארץ'', הסטודנטים ביקשו לארח הרצאה של פעילה ב"שוברים שתיקה", חיילת בודדה לשעבר, על ההיבטים המשפטיים הקשורים בפרעות שעשו יהודים בחווארה לפני כמה שבועות.

ב–26 במארס הודיעה האוניברסיטה לסטודנטים כי נדחתה בקשתם לקיים את ההרצאה, ולאחר שהסטודנטים ביקשו לקבל את הנימוקים בכתב, נמסר להם כי "דקן הסטודנטים תומך בפעילויות בקמפוס של תאים שונים מכל הקשת הפוליטית והחברתית. בהתייעצות עם גורמים באוניברסיטה הוחלט לא להכניס לקמפוס את 'שוברים שתיקה', ארגון שמוציא את דיבת צה"ל רעה בעולם כולו".

מאוניברסיטת בר־אילן נמסר בתגובה: "ועדת הערר תתכנס בהקדם כדי לדון מחדש בבקשת הסטודנטים".

משוברים שתיקה נמסר בתגובה: ''בזמן שבישראל מתחולל מאבק ששואף לקדם ערכים דמוקרטים, אוניברסיטת בר-אילן מדגימה כיצד נראית אקדמיה פחדנית שמתכופפת מול רוחו של השלטון. דיקנית הסטודנטים בבר-אילן מעדיפה כנראה למצוא חן בעיני הכהניסטים בממשלה ולהשתיק את קולות החיילים ששירתו בשטחים מלכבד את חופש הביטוי בקמפוסים. נמשיך להביא עדויות חיילים שעשו כיבוש לכל מוסד אקדמי בישראל, על אפם וחמתם של הקרנפים מבר-אילן''.