האדמו"ר מבאבוב 45
האדמו"ר מבאבוב 45צילום: David Cohen/Flash90

במהלך הדלקת המדורה בל"ג בעומר, האדמו"ר מבאבוב-45 השמיע דברים חריפים בפני חסידיו בארצות הברית נגד השימוש ב'בינה מלאכותית'.

"בעניין הניסיון החדש, ברוב חסדיו של ריבונו של עולם, בשנים האחרונות בקשר לבעיה של ניסיונות הטכנולוגיה נולדו גדרים וסייגים. עכשיו הגיע הניסיון חדש, ניסיון מפחיד מה שנמצא בו זה נקרא באנגלית "ארטימיש"ל אינטלג'נס".

אם רוצים לומר מילים חריפות הייתי אומר שזה לעומת זה, זה בדיוק ההיפך מהאורים ותומים, שזכינו בבית-המקדש, כשהיה לנו שאלה קיבלנו תשובה מהאורים ותומים"", נשמע האדמו"ר אומר בהקלטה שפורסמה ב'בחדרי חרדים'.

"אבל עכשיו יש אורים ותומים הפוך", הסביר הרבי את הסכנה הרוחנית שבדבר. "ששואלים שאלה ויש בפנים חוכמה של אומות העולם, הם הכניסו בפנים שאפשר לשאול שאלות, ואפשר לענות תשובה לבן אדם ששואל. זה דבר מאוד שימושי סוחרים יכולים ליהנות מזה מאוד, אני לא רוצה לדבר יותר מידי, זה לא הזמן לעכב את הציבור שנמצא פה עם ילדים אבל זה בדיוק כמו טלפון, או כמו מחשב או כמו הודעות טקסט, ואין הבדל בין זה לאינטרנט לא מסונן, זה פתוח לכפירה, למינות, ולהרבה עבירות עם ניבול פה. לא מרגישים את כל זה, בגלל שהסוחר שואל שאלה שנוגעת למסחר שלו".

"שמעתי שילדים משחקים עם זה, עושים ליצנות, שואלים שאלה ומקבלים תשובה, כי זה מאוד מעניין, אבל לא תופסים מה שקורה פה זה פתח לסטרא אחרא, אסור בהחלט להשתמש בזה זה כמו אינטרנט פתוח, אין שום הבדל. הגדולים והקטנים צריכים לדעת את זה. והמבוגרים צריכים לשים עין על הילדים".