דוד ביטן
דוד ביטןצילום: Yonatan Sindel/Flash90

חבר הכנסת דוד ביטן מהליכוד אמר הבוקר (חמישי) בראיון לגלי צה''ל כי הוא מתנגד לעליית חברי כנסת להר הבית ביום ירושלים.

"אני רואה באופן לא ראוי את העובדה שמספר חברי כנסת מהליכוד עולים היום להר הבית, זה לא מה שצריך לעשות. אנשים הפכו לקיצוניים", טען ביטן.

היום יצוין יום ירושלים ובמסגרתו ייערך מצעד הדגלים המסורתי. בשל כך, דריכות ביטחונית וכוננות גבוהה ברחבי העיר, מחשש לאירועים ביטחוניים. תנ"צ סמי מרציאנו, מפקד מרחב קדם, מזרח ירושלים, שוחח על כך עם ניסים משעל וסיון כהן ב־103fm.

"העיר ירושלים לובשת חג. אנחנו עם הכנות מזה מספר שבועות, גם בעבודת מטה מסודרת בציר מבצעי, בציר מנהלי, אנחנו עם תגבור של אלפי שוטרים שנמצאים בירושלים, הרבה שוטרים גלויים, סמויים, יחידות מיוחדות וטכנולוגיות מופעלות על מנת לאפשר את כל החגיגות של יום ירושלים", הסביר מרציאנו.

בהמשך, התייחס גם לסוגיה הנפיצה - הר הבית. "זה תמיד המוקד שמצליח לרכז הרבה מאוד הסתה, בייחוד ברשת. מה שהיה בהר הבית אתמול ושלשום, לפני שנה ושנתיים, זה מה שיהיה היום", אמר.

מרציאנו הדגיש: "אין שינוי במה שקורה בהר הבית, לא בנהלים, לא בביקורים. הצעדה לא עוברת בתוך הר הבית, היא עוברת בסמטאות העיר העתיקה ולא נכנסת לשערי הר הבית. אין שום שינוי, ואת המסר הזה העברנו בכל מדיה אפשרית".

עוד אמר כי "כל כניסה של ח"כ או שר להר הבית מלווה בהערכת מצב ודיווח לקצין הכנסת. אנחנו מקבלים הערכת מצב בראשות מפקד מחוז ירושלים וגם בראשות השר לבט"פ ואנחנו מקפידים על הנהלים. קיבלנו חלק מהבקשות, בוצעו הערכות מצב".

כמה זה מסבך את העבודה שלכם?
"זה לא משהו חריג שח"כ עולה להר הבית. אין שום שינוי בנהלים, הר הבית היום מתנהל כמו בכל יום בשנה ללא קשר לצעדה. חשוב לומר בהקשר הזה שאנחנו מקיימים את חופש הפולחן המלא, לא יהיה שום מוסלמי שירצה להגיע להר הבית ולא יוכל להגיע כתוצאה מהמצעד".