היי, כאן אבי שושן, דובר בית החולים איכילוב. לפני שעה קלה, כשהוא ליד מיטתה ביחידה לטיפול נמרץ כללי, נפרד שימי תבורי בפעם האחרונה מבתו קארין. אני מבקש דווקא בשעה קשה זו, לספר לכם על שימי האבא.

למעלה משבע שנים, יום יום, ואני חוזר ומדגיש, יום יום, שימי תבורי היה פה באיכילוב, מלווה את קארין בטיפולים לצד יהודית האמא.

שימי כבר הפך לחלק מהנוף של בית החולים. כולנו ראינו אותו סוחב את הכסא גלגלים, בפינת העישון שרק העובדים מכירים, יודע את השמות של חצי מאיתנו, עוצר מיליון פעם לבקשות לסלפי מחולים אחרים ובני משפחותיהם ואפילו הייתה לנו בדיחה פנימית שלא משנה איזו הופעה תהיה באיכילוב, בסוף תמיד הזמר התורן יקלוט את שימי בקהל וזה יהפוך לדואט. אני לא יודע אם יש במה ששימי הופיע בה בשנים האחרונות יותר מאשר הפסנתר של איכילוב, תמיד בחיוך, מעניק רגעי קסם לשאר החולים והצוות ואולי אפילו גם קצת עבורו.

זה ששימי הוא זמר ענק זה ידוע, אבל שימי ואת זה ראינו כל העובדים באיכילוב, הוא גם אדם עם נשמה ענקית, אבא מסור בצורה בלתי רגילה ואיש שהקריב כמעט עשור מחייו למען ילדה חולה. כמי שחיים את המערכת ונחשפים מידי יום לסיפורים של חולים, המסירות וההקרבה הזו היא ממש לא מובנת מאליה.

ברגעים אלו, שימי עוזב את איכילוב בתקווה ובתפילה בפעם האחרונה. בשם כולנו, אנו מחבקים אותו ואת יהודית אישתו בשעה זו ומאחלים להם שמכאן ידעו רק ימים של אושר ולא של חולי.

ולד"ר דרור ישורון, הרופא המדהים שליווה את קארין כל השנים, זה יום לא פשוט גם עבורך. חיבוק גדול מאיתנו.

יהי זכרה ברוך

בצילום: שימי מצטרף רק בשבוע שעבר להופעה של ננסי ברנדס ודודו פישר כשלצדו קארין.